دانستی ها

قهوه و نقرس | آیا قهوه به درمان نقرس کمک می‌کند؟

بررسی اجمالی قهوه و نقرس

نقرس نوعی آرتروز التهابی است که مفاصل بدن را درگیر می کند و قهوه و نقرس به ارتباط بین کافئین و بیماری نقرس می پردازد. علائم در پا و انگشتان شایع است.

نقرس در اثر بیماری به نام هایپراوریسمی ایجاد می شود. این اتفاق می افتد وقتی اسید اوریک بیش از حد در بدن جمع شود. اسید اوریک هنگام تجزیه ترکیبات شیمیایی به نام پورین ایجاد می شود. وقتی هیپراوریسمی ایجاد می شود ، اسید اوریک می تواند بلورها را در مفاصل رسوب دهد و تورم و التهاب دردناک ایجاد کند.

 

اطلاعات بیشتر درمورد نقرس

نقرس تقریباً ۴ درصد از بزرگسالان در ایالات متحده را تحت تأثیر قرار می دهد. عوامل خطر زیادی برای نقرس وجود دارد. برخی شرایط خاص مانند خون و اختلالات متابولیسم می تواند باعث تولید بیش از حد اسید اوریک در بدن شود. بیماری های دیگر ، مانند مشکلات کلیوی و تیروئید ، می توانند توانایی بدن شما را در از بین بردن اسید اوریک مختل کنند.

عادات غذایی مانند مصرف زیاد الکل و خوردن غذاهای سرشار از پورین (گوشت قرمز و صدف) یا فروکتوز (نوشیدنی های شیرین) نیز می تواند منجر به افزایش سطح خون اسید اوریک شود. با این حال ، اطلاعات متناقضی در مورد قهوه وجود دارد. غالباً ، نوشندگان قهوه که نگران نقرس هستند نگران نمی شوند: آیا قهوه مفید است؟

نقرس

نقرس

بیایید نگاهی بیندازیم که آیا قهوه خطر ابتلا به نقرس را افزایش می دهد یا کاهش می دهد و اینکه اگر از قبل نقرس داشته اید ، چگونه در رژیم شما جای می گیرد.

 

همه چیز به نفع قهوه!

بیشتر مطالعات علمی نشان می دهد که قهوه می تواند در کاهش خطر ابتلا به نقرس نقش داشته باشد. منبع CoffeeTrusted شامل طیف گسترده ای از ترکیبات مفید ، از جمله مواد معدنی ، پلی فنول ها و کافئین است. درباره خواص قهوه برای سلامتی بیشتر بدانید. تصور می شود که قهوه با کاهش سطح اسید اوریک از طریق چندین مکانیسم خطر نقرس را کاهش می دهد.

قهوه و درمان نقرس

قهوه ممکن است با افزایش میزان دفع اسید اوریک در بدن ، سطح اسید اوریک را کاهش دهد. همچنین تصور می شود که قهوه با آنزیمی که باعث تجزیه پورین ها در بدن می شود ، رقابت می کند. این می تواند سرعت ایجاد اسید اوریک را کاهش دهد. یک بررسی اخیر منبع معتبر تحقیق نشان داد که در بسیاری از موارد ، نوشیدن قهوه با مقادیر کمتری از اسید اوریک و تعداد کمتری از هیپراوریسمی همراه است. در یک مطالعه ژاپنی منبع معتبر ذکر شده ، محققان دریافتند که مصرف قهوه با سطح اسید اوریک رابطه معکوس دارد.

مطالعات بیشتر

کسانی که بیشتر قهوه می نوشیدند (تقریباً ۵ فنجان در روز) کمترین میزان اسید اوریک را در بین شرکت کنندگان در مطالعه داشتند. اگرچه هر دو قهوه و چای مورد آزمایش قرار گرفتند ، اما به نظر می رسید که این نتایج فقط در مورد قهوه وجود دارد. این شواهد نشان می دهد که ترکیبات موجود در قهوه به غیر از کافئین ممکن است در کاهش سطح اسید اوریک نقش داشته باشند. به نظر می رسد یکی دیگر از بررسی های سیستماتیک منبع معتبر از این ایده پشتیبانی می کند. در این بررسی ۲۰۱۴ ، محققان از دو مطالعه قهوه و نقرس از سومین بررسی ملی بهداشت و تغذیه نام بردند. در یکی از مطالعات منبع معتبر ، میزان مصرف قهوه و چای در کنار سطح سرمی اسید اوریک مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. محققان دریافتند که مصرف قهوه ، اما نه مصرف چای ، با کاهش سطح اسید اوریک و خطر ابتلا به هیپراوریسم همراه است.

چرا ممکن است قهوه مفید باشد؟

چند دلیل وجود دارد که ممکن است قهوه یک اثر محافظتی در برابر تجمع اسید اوریک ایجاد کند. برای درک دلیل ، ابتدا باید بفهمیم که داروهای خاص برای نقرس چگونه کار می کنند.

دو نوع داروی نقرس وجود دارد که ممکن است پزشک برای شما تجویز کند: مهار کننده های گزانتین اکسیداز و داروهای اوریکوسوریک.

بازدارنده های گزانتین اکسیداز با مهار فعالیت گزانتین اکسیداز عمل می کنند. گزانتین اکسیداز آنزیمی است که به بدن در متابولیسم پورین ها کمک می کند. از آنجا که پورین ها منبع اسید اوریک هستند ، مهار این آنزیم می تواند به پایین نگه داشتن سطح اسید اوریک کمک کند.

کافئین به عنوان یک منبع معتبر متیل گزانتین در نظر گرفته می شود. بنابراین ، همچنین می تواند با گزانتین اکسیداز رقابت کرده و به طور بالقوه مانع آن شود.

فنجان قهوه

فنجان قهوه

سخن پایانی

عملکرد اوریکوسوریک با کمک به کلیه ها در از بین بردن اسید اوریک بدن. اگرچه کافئین لزوماً به عنوان داروی ادراری در نظر گرفته نمی شود. اما ممکن است به روشی مشابه عمل کند.

SourceTrusted Source پیشنهاد کرده است که اسید کلروژنیک (Trusted Source). پلی فنل موجود در قهوه ، می تواند به بهبود حساسیت به انسولین کمک کند. یک مطالعه منبع معتبر نشان داد که در افراد مبتلا به هایپر انسولینمی. کاهش دفع سدیم و اسید اوریک از طریق کلیه ها وجود دارد. هنگامی که سطح انسولین کاهش می یابد. و حساسیت به انسولین بهبود می یابد. حذف سدیم و اورات نیز بهبود می یابد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *