دانستی ها

قهوه در بارداری | آیا زنان باردار می توانند قهوه بنوشند؟

کافئین در دوران بارداری

قهوه در بارداری

نخوردن قهوه بارداری شما را خسته می کند – و این را بپذیریم ، اگر احساس می کنید واقعا می کشید، وسوسه انگیز است که سعی کنید خود را با یک فنجان قهوه برگردانید! اگرچه قبل از این که به لاته بعدی بروید، بهتر است ادامه مطلب کافیته را بخوانید تا در مورد بحث بزرگ کافئین اطلاعاتی کسب کنید – و اینکه آیا نوشیدن مایعات برای زنان باردار خطرناک است یا نه.

 

قهوه در بارداری | بحث ادامه دارد…

بحث در مورد استفاده از کافئین در دوران بارداری چیز جدیدی نیست – پزشکان چندین دهه است که در مورد آن بحث می کنند و اخطارهایی راجع به آن به دهه ۱۹۷۰ داده اند. اما حتی پس از دهه ها تحقیق ، موارد زیادی مبهم مانده است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد. به عنوان مثال، زنانی که سعی در بارداری دارند نباید کاپوچینو را به سمت راست و چپ پایین بکشند. و از آنجا که برخی از مطالعات ، کافئین بیش از حد را با نتایج بد برای کودک مرتبط دانسته اند ، March of Dimes – یکی از سازمانهای برجسته در آمریکا که سلامت نوزادان را متولد نمی کند. توصیه می کند که برای اطمینان بیشتر، مصرف کافئین در زنان محدود شود.

 

بحث بر علیه کافئین در دوران بارداری

در حالی که برخی از معتادان به قهوه با شنیدن این حرف غر می زنند ، اما شواهد بالینی جدی وجود دارد که نشان می دهد مقدار زیادی کافئین برای کودک مضر است.

در یک مطالعه بسیار تبلیغاتی که در سال ۲۰۰۸ در مجله پزشکی انگلیس منتشر شد ، مشخص شد زنانی که روزانه بیش از ۲۰۰ میلی گرم کافئین مصرف می کنند خطر سقط جنین را دو برابر می کنند.
در مطالعه دیگری در دانمارک ، که مصرف قهوه در بین زنان بیش از حد متوسط ​​در نظر گرفته شده است ، محققان کشف کردند زنانی که روزانه ۸ فنجان یا بیشتر فنجان قهوه مصرف می کنند نیز خطر ابتلا به مرده زایی را دو برابر می کنند.
مطالعه دیگری نشان داد که مصرف بیش از ۵۰۰ میلی گرم کافئین در روز منجر به اثر سوverse بر ضربان قلب و تنفس جنین می شود. همچنین مشخص شد که این نوزادان در روزهای اول زندگی خود مشکلات بیشتری در خوابیدن دارند.

 

مطالعات

این مطالعات بر روی تأثیرات منفی کافئین بر کودک متمرکز شده است. اما می تواند بر روی مادر نیز تأثیر بگذارد. تحقیقات یک مشکل دیگر در مورد کافئین پیدا کرده است: جذب بدن برای بدن زن دشوارتر است ، این ماده برای مادر و مادرش به شدت به او احتیاج دارد. کاهش توانایی جذب آهن به راحتی منجر به کم خونی می شود که برای زنان باردار خطرناک است. کافئین همچنین می تواند ضربان قلب مادر را افزایش دهد و باعث لرزیدن و بی خوابی شود.

 

قهوه در بارداری | روی دیگر سکه!

آنها به یک دلیل بحث در مورد کافئین در بارداری را یک جنجال می نامند. یکی از این موارد ، شواهد در طول سالها گاهی با تضاد روبرو بوده است و اگرچه مطالعه سال ۲۰۰۸ مورد توجه رسانه ها قرار گرفت ، اما مطالعات دیگری که درباره کافئین در بارداری بررسی شدند ، ارتباطی بین مصرف کافئین و سقط جنین پیدا نکردند. همچنین لازم به ذکر است که ارتباط بین کافئین و وزن کم هنگام تولد در بهترین حالت غیرقطعی است و هیچ ارتباطی بین کافئین و زایمان زودرس یا شرایط نامطلوب مادر مانند فشار خون حاملگی یا پره اکلامپسی وجود ندارد.

کافه و زنان باردار

کافه و زنان باردار

همین شواهد است که باعث شده بسیاری ادعا کنند که کافئین به اندازه تصور بسیاری از زنان تهدیدی برای سلامتی نیست.

حتی بیانیه موضع گیری توسط کنگره زنان و متخصص زنان و زایمان نیز کمی مبهم است. در این بیانیه ، بر اساس آخرین شواهد، کمیته نتیجه گرفت:

 

قهوه در بارداری | نتایج کمیته

مصرف کافئین زیر ۲۰۰ میلی گرم در روز با سقط جنین ، تولد نوزاد مرده یا سایر عواقب نامطلوب جنین ارتباطی نداشته است.
رابطه بین مصرف کافئین و رشد جنین هنوز به هیچ وجه اثبات نشده است.
برای تعیین اینکه آیا مصرف زیاد کافئین یک عامل خطر برای سقط جنین است. شواهد بیشتری لازم است.
در صورت بارداری ، بهترین راه ها برای کاهش کافئین
اگر باردار هستید و تصمیم دارید حداقل میزان مصرف کافئین خود را کاهش دهید. ممکن است از خود بپرسید که چطور می توانید این کار را انجام دهید؟ در اینجا چند نکته برای کمک به شما وجود دارد:

 

نکات مهم قهوه بارداری

  1. کافئین را یک باره متوقف نکنید. قطع مصرف روزانه جاوا می تواند برای بدن شما بسیار استرس زا باشد. و منجر به سردردهای بسیار حماسی شود. اگر می خواهید آن را کاهش دهید. این کار را به تدریج و با افزودن مقداری قهوه بدون کافئین به قهوه معمولی هنگام دم کردن. یا به سادگی اندکی ضعیف کردن قهوه انجام دهید.
  2. در نظر داشته باشید که به چای هایی مانند چای های سبز که کافئین کمتری دارند. بپردازید و مجموعه ای وسیع از آنتی اکسیدان ها را برای شما و کودک خود ارائه دهید.
  3. برچسب روی غذاها و نوشیدنی های خریداری شده را بخوانید. فقط قهوه نیست که باید نگرانش باشید! چای های غیر گیاهی ، نوشیدنی های غیر الکلی ، نوشیدنی های انرژی زا ، برخی داروها و شکلات به هر شکل که باشد نیز کافئین دارد – و واقعاً می تواند جمع شود! به عنوان مثال. یک فنجان قهوه دم کرده ۸ اونسی حدود ۹۵-۲۰۰ میلی گرم کافئین دارد. در حالی که یک فنجان چای سبز ۷۵ میلی گرم و فقط یک اونس شکلات تلخ ۲۳ میلی گرم کافئین دارد. اگر برای محدودیت ۲۰۰ میلی گرم در روز تلاش می کنید. اگر پیگیری نکنید می تواند با عجله جمع شود!
  4. نوشیدن هیچ نوع چای گیاهی را شروع نکنید تا اینکه ابتدا با زن و شوهر صحبت کنید. برخی از چای ها مانند چای زنجبیل برای بارداری مناسب هستند زیرا می توانند به بیماری حرکت کمک کنند. اما برخی از آنها می توانند برای کودک در حال رشد شما مضر باشند. همیشه قبل از خرید اطمینان حاصل کنید.
  5. اطمینان حاصل کنید که روزانه مقدار کافی آب می نوشید و قهوه، چای یا سایر نوشیدنی های کافئین دار را جایگزین آب نمی کنید. هیدراته ماندن در دوران بارداری برای سلامتی کودک بسیار مهم است.
  6. قهوه در دوران شیردهی

    قهوه در دوران شیردهی

قهوه در بارداری | بنابراین زنان باردار می توانند قهوه بنوشند؟

مطمئن ترین پاسخ احتمالاً بله است. با اعتدال. این محدودیت باید بخشی از برنامه گسترده تری برای تغذیه خوب در دوران بارداری در نظر گرفته شود. که باید شامل آب فراوان به عنوان نوشیدنی اصلی و همچنین میوه ها ، سبزیجات ، پروتئین های لاغر ، لبنیات و محصولات غلات کامل باشد. تاکنون ، شواهد بالینی نشان نداده است که مصرف کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز برای نوزاد متولد شده ایمن نیست. بنابراین زنان پس از توصیه مارس دیمز می توانند تا حدی اطمینان داشته باشند که این عادت تأثیر نامطلوبی بر فرزند در حال رشد آنها نخواهد داشت.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.