دانستی ها

آیا قهوه کتو می تواند به کاهش وزن شما کمک کند؟

قهوه کتو

قهوه کتو

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

قهوه کتو | رژیم های غذایی کتو عشق خود به قهوه را یک قدم جلوتر با قهوه کتو ، نسخه پودر شده قهوه ضد گلوله ، که ادعا می شود به رژیم های کتو کمک می کند تا سریعتر به کتوز برسند ، برداشته اند. اما آیا در واقع به کاهش وزن کمک می کند؟

پاسخ کوتاه واقعاً نیست. به سادگی افزودن قهوه کتو به یک رژیم غذایی منظم و غیر کتو منجر به کاهش وزن نخواهد شد. در حقیقت ، کاملاً برعکس عمل خواهد کرد.

راشل دانیلز ، متخصص تغذیه و مدیر ارشد تغذیه با Virtual Health Partners ، به Healthline گفت: “من قهوه Keto را به فردی که به دنبال کاهش وزن است توصیه نمی کنم.”

وی افزود: کره تغذیه شده با چمن قصد دارد چربی اشباع اضافی به رژیم غذایی اضافه کند که به خودی خود معجزه کاهش وزن نخواهد داشت. افزودن چربی بدون کاهش کربوهیدرات ها بدن را در کتوز قرار نمی دهد. ”

بنابراین قهوه‌ی کتو چه کاری انجام می دهد؟

قهوه کتو بر این اصل استوار است که رژیم غذایی سرشار از چربی به بدن کمک می کند تا سریعتر به کتوزیس ضربه وارد کند. کتوز نوعی حالت متابولیکی است که بدن چربی را برای انرژی می سوزاند. این هدف بسیاری از افراد رژیم کتو است که امیدوارند به سرعت پوند بریزند.

رژیم کتو یک رژیم پروتئین پرچرب ، کم کربوهیدرات و متوسط ​​است. این بدن را وادار می کند به جای گلوکز ، منبع انرژی بدن تولید شده از کربوهیدرات ، چربی برای سوخت بسوزاند.

قهوه کتو

v

وقتی کربوهیدرات ها محدود شوند ، همانطور که در رژیم کتو وجود دارد ، بدن شروع به تجزیه ذخایر چربی می کند در حالی که کبد کتون تولید می کند ، یک ترکیب آلی که می تواند به عنوان منبع سوخت پشتیبان استفاده شود. از آنجا که بدن برای رفع نیازهای روزمره انرژی خود چربی های بیشتری می سوزاند ، شروع به کاهش وزن می کند.

قهوه کتو همراه با کره و روغن تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​(MCT) است.

کبد از این چربی ها کتون تولید می کند اما فقط در دوره های محدود مصرف کربوهیدرات. بنابراین ، آنها لزوماً بلافاصله به کتون تبدیل نمی شوند.

علاوه بر این ، این MCT ها به رژیم های غذایی کمک می کنند تا مدت زمان طولانی تری احساس سیری و سیری کنند ، که می تواند از پرخوری در طول روز جلوگیری کند.

کریستن مانچینلی ، یک متخصص تغذیه ثبت شده و نویسنده “رژیم کتوژنیک” گفت: “این ، همراه با کافئین موجود در قهوه ، می تواند احساس خوبی در رژیم غذایی کتو ایجاد کند.”

“برخی از نتایج عبارتند از وضوح ذهنی ، هوشیاری بیشتر ، انرژی بیشتر ، گرسنگی کمتر و توانایی تمرکز بیشتر.”

لازم به ذکر است که این تغییرات بیشتر ناشی از کافئین موجود در قهوه است تا چربی اضافه شده.

اما فکر نکنید که یک فنجان معمولی جو و قهوه کتو قابل تعویض هستند.

مانچینلی توضیح داد: “زیاد قهوه کتو ممکن است اثرات معکوس داشته باشد.” رژیم های غذایی باید به یک فنجان در روز بچسبند و آن را به جای یک وعده غذایی بنوشند ، نه به عنوان یک نوشیدنی که در کنار صبحانه شما باشد. ”

از نظر فنی ، جایگزینی وعده غذایی باید حاوی حدود ۳۰۰ کالری باشد و دارای ارزش غذایی دیگری باشد.

همچنین ، مصرف بیش از حد قهوه با چربی های اضافه شده ممکن است علاوه بر افزایش وزن ، ناراحتی دستگاه گوارش نیز به همراه داشته باشد.

این اطلاعات را در ذهن داشته باشید و حتماً قبل از ایجاد هرگونه تغییر در رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کنید تا در مورد خطرات احتمالی سلامتی صحبت کنید.

از کجا تعداد کتونهای خود را بدست می آورید

علی رغم این واقعیت که قهوه به طور طبیعی تقویت کننده متابولیسم کم کالری است. اما در مورد قهوه هیچ چیز “کتو” وجود ندارد.

این چربی های اضافه شده در قهوه کتو – روغن و کره MCT – است که به رژیم کتو کمک می کند بیشتر کالری روزانه خود را از چربی دریافت کرده و وارد کتوز شود.

حتی در این صورت ، سریعترین و کارآمدترین راه رسیدن به کتوز ، کاهش سریع یا اکید کربوهیدرات است.

مانچینلی خاطرنشان کرد: “هدف اصلی رژیم های کتوژنیک برای کاهش وزن ، تهیه کتون از چربی بدن است – نه اینکه فقط کتون ها را از یک منبع برون زا تهیه کنید ، مانند بمب های چربی یا قهوه کتو یا روغن MCT.”

اکثر رژیم های غذایی به دریافت کتون از بدن و چربی های رژیم غذایی کمک می کنند. مصرف بیش از حد چربی نه تنها می تواند میزان چربی سوزی بدن شما را محدود کند. بلکه ذخیره چربی را نیز افزایش می دهد.

قهوه کتو

قهوه کتو

آیا باید قهوه‌ی کتو را امتحان کنید؟

به گفته دانیلز ، قهوه سیاه ، همراه با شیر کم چرب یا شیر مغز شیرین ، بهترین گزینه برای اکثر افرادی است که بدنبال انداختن مقداری پوند هستند.

با این حال ، اگر به یک رژیم کتو سخت پایبند هستید ، قهوه کتو می تواند بدن شما را خوب کند.

اگر قهوه غنی از چربی به درستی مصرف شود ، به برخی از افراد رژیم غذایی کمک می کند تا میزان چربی خود را افزایش دهند و به سطح عمیق تری از کتوز برسند. دفعه بعد که یک قابلمه قهوه را دم کردید ، مقداری کره ، روغن MCT یا روغن نارگیل بریزید. این اثر کلی مشابه نسخه پودر شده خواهد داشت.

به خاطر داشته باشید ، کره و روغن نارگیل به عنوان منابع چربی اشباع در نظر گرفته می شوند. دستورالعمل های فعلی رژیم غذایی همچنان توصیه می کند. چربی های اشباع شده در رژیم غذایی خود را برای سلامتی مطلوب محدود کنید.

صرف نظر از این ، هر چقدر قهوه کتو مصرف کنید ، رسیدن به کتوز زمان می برد. این ، به همراه عمق کتوز ، از فردی به فرد دیگر متفاوت است و کاملاً به موارد زیر بستگی دارد:

ژن های شما
سطح تناسب اندام
فعالیت بدنی
چقدر دقیق رژیم کتو را دنبال می کنید

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.