دانستی ها, متفرقه

کافئین و افسردگی | آیا کافئین می تواند افسردگی را درمان کند؟

کافئین و افسردگی

کافئین و افسردگی | بررسی اجمالی

شما ممکن است کافئین را به عنوان لرزش قهوه یا شتاب دهنده مورد نیاز موجود در دارو در نظر بگیرید تا به شما کمک کند سریعتر احساس تسکین کنید. این ماده گیاهی همچنین ممکن است به برخی از افراد کمک کند تا با اثرات افسردگی مقابله کنند.

افسردگی یک اختلال خلقی است که تقریباً ۱۴.۸ میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد. این مدت طولانی با غم و اندوه شدید مشخص می شود. اگر در گذشته یک دوره افسردگی داشته اید ، ممکن است در آینده بازگردد.

افسردگی اغلب با استفاده از ترکیبی از روان درمانی و دارو درمان می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که کافئین می تواند فوایدی برای مبتلایان به افسردگی داشته باشد.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

 

آیا کافئین می تواند افسردگی را درمان کند؟

در تجزیه و تحلیل مطالعات مشاهده ای در مورد رابطه بین کافئین و افسردگی ، مشخص شد که مصرف کافئین باعث کاهش خطر اعتماد منبع برای افسردگی می شود. مطالعه دیگر نشان داد که ارتباطی بین کاهش افسردگی و مصرف قهوه وجود دارد ، اما هیچ ارتباطی در هنگام مصرف سایر نوشیدنی های کافئین دار وجود ندارد.

کافئین و افسردگی

کافئین و افسردگی

این یافته ها نشان می دهد که این چیزی در قهوه است که خطر ابتلا به افسردگی را کاهش می دهد ، نه کافئین. یک مطالعه ۱۰ ساله Source Trust همچنین ارتباطی را در بین خطرهای کمتری برای خودکشی و مصرف قهوه کافئین نشان داد.

هنگام بررسی مصرف کافئین در کودکان و نوجوانان ، مشخص شد که میزان خطر ابتلا به افسردگی در دانش آموزان کلاس ۵ و ۱۰ را افزایش می دهد. کافئین تأثیر منفی بر خواب دارد ، که می تواند بر روحیه فرد تأثیر بگذارد.

نوع نوشیدنی کافئین دار به همراه سن و حساسیت فرد به کافئین نیز ممکن است در این امر نقش داشته باشد.

آیا عوارض جانبی مصرف کافئین وجود دارد؟

کافئین بیش از حد می تواند منجر به احساس موارد زیر شود:

عصبانیت و اضطراب
مشکل خوابیدن
کمبود آب بدن
سردردهای دردناک
افزایش ضربان قلب
بسته به میزان حساسیت بدن به کافئین ، کنترل علائم ممکن است دشوارتر باشد. اگر تصمیم دارید میزان کافئین خود را کاهش دهید ، این علائم ممکن است در حالی که بدن شما از بین می رود ، ظاهر شود.

علائم افسردگی چیست؟

اگر فکر می کنید افسردگی دارید ، قرار ملاقات با پزشک خود بگذارید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا یک برنامه درمانی پیدا کنید. علائم افسردگی عبارتند از:

احساس وحشت مداوم
احساس منظم غم و اندوه
احساس اینکه شما یک شکست هستید
عدم توانایی در تمرکز و پیگیری
مشکل خوابیدن یا خواب ماندن
احساس ناامیدی
تغییر ناگهانی در عادات غذایی که شامل کاهش چشمگیر وزن یا افزایش وزن می شود
عدم علاقه به چیزهایی که قبلاً از آنها لذت می بردید
احساس خستگی بیش از حد
دردهای غیر قابل توضیح
افکار منظم مرگ

یکی از جدی ترین علائم افسردگی احساس این است که می خواهید به خود آسیب برسانید یا خودکشی کنید. اگر این احساس طاقت فرسا را ​​دارید ، فوراً کمک بگیرید.

افسردگی یک اختلال دوره ای است ، به این معنی که علائم می توانند بیایند و بروند. مهم است که به دکتر خود مراجعه کنید تا بتوانید به درستی تشخیص داده شده و مراقبت های لازم را دریافت کنید.

چگونه افسردگی تشخیص و درمان می شود؟

پس از تعیین وقت ملاقات با پزشک خود ، تمام احساسات خود و هر موقعیت شخصی یا مسائل مربوط به کار را که فکر می کنید ممکن است احساسی را مانند شما ایجاد کند ، یادداشت کنید. پزشک به نگرانی های شما گوش فرا می دهد و احتمالاً معاینه فیزیکی می کند. آنها همچنین سابقه خانوادگی شما را بررسی کرده و تشخیص می دهند.

پزشک شما برای ایجاد یک برنامه درمانی که بلافاصله شروع می شود با شما کار خواهد کرد. در حالی که پزشک شما ممکن است مقادیر تدریجی کافئین را به رژیم غذایی شما اضافه کند ، احتمالاً به صورت قرص ، اما شما نمی توانید برای کمک به درمان افسردگی خود به کافئین اعتماد کنید.

پزشک شما ممکن است دارویی برای بهبود خلق و خو و کاهش برخی از علائم شما تجویز کند. ممکن است چند روز یا حتی هفته ها طول بکشد تا شاهد بهبود در علائم و خلق و خوی خود باشید.

کافئین و افسردگی

کافئین و افسردگی

صبور باشید و طبق تجویز دارو به مصرف داروهای خود ادامه دهید. اگر نگران هستید که داروی شما مثر نیست ، با پزشک خود صحبت کنید. ممکن است لازم باشد دوز شما را تنظیم کنند یا شما را به داروی دیگری سوق دهند.

احتمالاً پزشک به شما پیشنهاد می کند که به یک درمانگر مراجعه کنید. یک درمانگر با شما در مورد احساسات و عواطف در یک محیط حمایتی بدون قضاوت با شما صحبت خواهد کرد.

پزشک شما همچنین ممکن است تغییر سبک زندگی ، مانند شرکت در فعالیت هایی را که قبلاً از آنها لذت می بردید ، پیشنهاد کند. یک برنامه تناسب اندام کم اثر نیز ممکن است به تسکین علائم کمک کند. از الکل که یک داروی ضد افسردگی است و می تواند علائم شما را بدتر کند ، خودداری کنید

چشم انداز

کافئین ممکن است به تسکین علائم افسردگی کمک کند ، اما همچنین ممکن است علائم را بدتر کند. برای تعیین تأثیر کافئین بر افسردگی و سایر اختلالات خلقی ، تحقیقات بیشتری لازم است.

با کمک پزشک می توانید افسردگی خود را کنترل کنید. در حالی که هیچ درمانی برای افسردگی وجود ندارد ، اما روشهای مختلفی برای کنترل علائم شما وجود دارد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.