دانستی ها

کافئین و میگرن |کافئین میگرن را تحریک می کند یا درمان؟

کافئین و میگرن

کافئین و میگرن | بررسی اجمالی

کافئین و میگرن| کافئین می تواند هم یک روش درمانی و هم محرک میگرن باشد. دانستن اینکه آیا از آن بهره مند هستید می تواند برای درمان این بیماری مفید باشد. دانستن اینکه آیا باید از آن اجتناب کنید یا آن را محدود کنید نیز می تواند کمک کند.

 

پیشنهاد نویسنده: دمنوش برای کمبود آب

 

علت میگرن چیست؟

میگرن می تواند در اثر عوامل مختلف ایجاد شود. این موارد شامل همه موارد از:

روزه گرفتن یا حذف یک وعده غذایی
الکل
فشار
بوهای شدید
چراغ های روشن
رطوبت
تغییرات سطح هورمون
داروها همچنین می توانند باعث میگرن شوند و غذاها می توانند با سایر عوامل ایجاد کننده میگرن شوند.

کافئین و میگرن

کافئین و میگرن

آیا می دانید؟

انواع داروهای مورد استفاده در درمان میگرن حاوی کافئین هستند. بنابراین حتی اگر یک نوشیدنی معمولی قهوه یا چای نباشید ممکن است آن را مصرف کنید.

چگونه کافئین میگرن را تسکین می دهد؟

عروق خونی قبل از بروز میگرن بزرگ می شوند. کافئین شامل خواص انقباضی عروقی است که می تواند جریان خون را محدود کند. این بدان معناست که مصرف کافئین می تواند درد ناشی از میگرن را کاهش دهد.

چگونه کافئین میگرن را بدتر می کند؟

برای درمان میگرن به دلایل مختلف نباید به کافئین اعتماد کنید ، یکی اینکه می تواند میگرن را بدتر کند.

همچنین می توانید به آن وابسته شوید ، به این معنی که برای دریافت نتایج مشابه به موارد بیشتری نیاز خواهید داشت. افزایش بیش از حد سطح کافئین می تواند از راه های دیگر به بدن شما آسیب برساند ، باعث لرزش ، عصبی شدن و قطع شدن خواب می شود. اختلال استفاده از کافئین اخیراً شناخته شده است منبع معتبر به عنوان یک مشکل قابل توجه برای برخی از افراد.

یک مطالعه معتبر در سال ۲۰۱۶ از ۱۰۸ نفر دریافت که افرادی که میگرن را تجربه می کنند پس از قطع مصرف کافئین ، شدت سردرد خود را کاهش می دهند.

این بدان معنا نیست که وقتی احساس میگرن می کنید ، نباید یک فنجان قهوه یا چای بنوشید. کافئین سردرد ایجاد نمی کند ، اما می تواند چیزی را که به عنوان بازگشت کافئین شناخته می شود ، ایجاد کند.

این زمانی اتفاق می افتد که بیش از حد کافئین مصرف کنید و متعاقباً از آن خارج شوید. عوارض جانبی می تواند شدید باشد ، گاهی اوقات از خود سردرد معمولی یا میگرن نیز بدتر است. حدود ۲ درصد منبع معتبر مردم این را تجربه می کنند.

مقدار مشخصی از کافئین وجود ندارد که بتواند باعث سردردهای شدید شود. هر فرد واکنش متفاوتی به کافئین نشان می دهد. بنابراین ممکن است بتوانید روزانه یک فنجان قهوه بنوشید و حالتان خوب باشد ، در حالی که شخص دیگری ممکن است از نوشیدن یک فنجان قهوه در هفته دچار سردرد شود.

کافئین نیز تنها عامل محرک نیست. داروهای تریپتان ، مانند سوماتریپتان (Imitrex) و سایر داروها ، اگر مرتباً از آنها استفاده کنید ، می توانند باعث سردرد شوند. استفاده طولانی مدت از مواد مخدر را می توان سردردهای برگشتی نیز نامید.

آیا باید داروهای کافئین و میگرن را ترکیب کنید؟

اگر استفاده از کافئین برای درمان میگرن را انتخاب کرده اید ، بهتر است آن را با داروهای دیگر ترکیب کنید یا صرفاً از کافئین استفاده کنید؟ افزودن کافئین به استامینوفن (Tylenol) یا آسپرین (Bufferin) می تواند تسکین درد میگرن را حدود ۴۰ درصد افزایش دهد. هنگامی که با استامینوفن و آسپرین ترکیب می شود ، کافئین نسبت به مصرف تنها ایبوپروفن (Advil ، Motrin) موثرتر و سریعتر عمل می کند.

فنجان کافئین

فنجان کافئین

مطالعه دیگر نشان داد که کافئین همراه با دارو برای تسکین میگرن بهتر عمل می کند ، اما باید حدود ۱۰۰ میلی گرم (میلی گرم) یا بیشتر باشد تا یک افزایش کوچک اما موثر داشته باشد.

آیا میگرن را با کافئین درمان می کنید؟

با پزشک خود در مورد مصرف کافئین و اینکه آیا باید از کافئین خودداری کنید صحبت کنید. توجه داشته باشید که کافئین نه تنها در قهوه و چای وجود دارد ، بلکه در:

شکلات
نوشیدنی های انرژی زا
نوشیدنی بدون الکل
برخی از داروها

به عنوان بخشی از یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ ، وینسنت مارتین ، مدیر مشترک مرکز سردرد و صورت در موسسه علوم اعصاب UC Gardner ، گفت که افرادی که سابقه میگرن دارند باید مصرف کافئین را به بیش از ۴۰۰ میلی گرم در روز محدود کنند.

بعضی از افراد نباید کافئین مصرف کنند و بنابراین نمی تواند بخشی از برنامه درمانی آنها باشد. این شامل زنان باردار ، باردار یا شیرده است.

چشم انداز

انجمن میگرن آمریکا در مورد درمان سردرد و میگرن صرفاً با کافئین هشدار می دهد. درمان آنها با کافئین نباید بیش از دو روز در هفته انجام شود. حتی اگر کافئین به جذب داروهای میگرن کمک کند ، اما هنوز یک درمان آزمایش شده درست نیست.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *