آموزش ها, دانستی ها

بهترین زمان برای نوشیدن چای سبز

نوشیدن چای سبز

نوشیدن چای سبز | کسانی که از طعم دلپذیر آن لذت می برند و امیدوارند بسیاری از مزایای مربوط به سلامتی آن را بدست آورند ، در سراسر جهان از چای سبز لذت می برند

شاید تعجب آور باشد ، هنگامی که نوشیدنی را انتخاب می کنید ممکن است بر توانایی شما برای استفاده از این فواید و همچنین خطر برخی از عوارض جانبی منفی تأثیر بگذارد.

این مقاله بهترین و بدترین زمان های روز برای نوشیدن چای سبز را مرور می کند.

 

پیشنهاد نویسنده: ۱۰ مزیت شگفت آور چای ارل گری، قهوه در بارداری، تهیه قهوه به روش های جدید!، آیا قهوه واقعا بازدهی بدن ما را بهبود می بخشد؟

 

فواید نوشیدن چای سبز در زمان های خاص

در برخی موارد ، زمان استفاده از فواید چای سبز می تواند مهم باشد.

در صبح

بسیاری از افراد صبح برای تقویت تمرکز و تمرکز ، نوشیدنی یک فنجان چای سبز را اول صبح انتخاب می کنند.

خاصیت شفاف سازی نوشیدنی تا حدی به دلیل وجود کافئین است ، محرکی که برای افزایش توجه و هوشیاری نشان داده می شود.

با این حال ، برخلاف قهوه و سایر نوشیدنی های کافئین دار ، چای سبز همچنین حاوی L-theanine ، یک آمینو اسید است که اثرات آرام بخشی دارد.

L-theanine و کافئین با هم کار می کنند تا عملکرد مغز و روحیه را بهبود بخشند. بدون ایجاد عوارض جانبی منفی که ممکن است به تنهایی همراه با مصرف کافئین باشد.

به همین دلیل ، لذت بردن از اولین چای در صبح یک راه عالی برای شروع روز خود را با پای راست است.چای سبز

حول ورزش

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای سبز ممکن است به خصوص قبل از تمرین مفید باشد.

یک مطالعه بر روی ۱۲ مرد نشان داد که مصرف عصاره چای سبز قبل از ورزش در مقایسه با دارونما ۱۷٪ باعث افزایش چربی سوزی می شود.

مطالعه دیگر بر روی ۱۳ زن نشان داد که نوشیدن ۳ وعده چای سبز یک روز قبل از تمرین و یک وعده دیگر ۲ ساعت قبل از افزایش چربی سوزی در هنگام ورزش.

علاوه بر این ، چای ممکن است پس از یک تمرین شدید سرعت بهبودی را تسریع کند. زیرا یک مطالعه از ۲۰ مرد نشان داد که مکمل ۵۰۰ میلی گرم عصاره چای سبز باعث کاهش نشانگرهای آسیب عضلانی ناشی از ورزش می شود.

خلاصه

چای سبز حاوی کافئین و L-theanine است که هر دو می توانند هوشیاری و توجه را افزایش دهند که به ویژه در صبح مفید است. همچنین ، نوشیدن این چای قبل از ورزش ممکن است باعث افزایش چربی سوزی و کاهش آسیب عضلانی شود.

منابع سلامتی

دستور العمل های میان وعده ۵ دقیقه ای رایگان دریافت کنید
اجازه دهید تیم متخصصان تغذیه Healthline میان وعده ها را بر اساس محدودیت های رژیم غذایی و ترجیحات غذایی شما توصیه کنند

اوقات کمتر مطلوب

اگرچه چای سبز فواید زیادی برای سلامتی دارد ، اما ممکن است نکات منفی نیز به همراه داشته باشد.

ممکن است جذب مواد مغذی را در زمان صرف غذا مختل کند
چندین ترکیب موجود در چای سبز می تواند به مواد معدنی موجود در بدن شما متصل شده. مانع جذب آنها شود.

به طور خاص ، تانن ترکیباتی است که در چای سبز یافت می شود. به عنوان ضد مغذی عمل می کند و جذب آهن را کاهش می دهد.

علاوه بر این ، تحقیقات نشان می دهد که اپی گالوکاتکین-۳-گالات (EGCG) موجود در چای سبز می تواند به مواد معدنی مانند آهن ، مس و کروم متصل شود و از جذب آنها در بدن شما جلوگیری کند.

چندین مطالعه نشان داده است که نوشیدن این چای به همراه وعده های غذایی می تواند جذب آهن را کاهش دهد ، که ممکن است به مرور زمان به کمبود منجر شود.

بنابراین ، بهتر است در صورت امکان بین وعده های غذایی چای سبز بنوشید. به ویژه اگر کمبود آهن یا سایر مواد معدنی مهم دارید.

چای سبز

چای سبز

ممکن است خواب را در برخی افراد مختل کند

یک فنجان (۲۳۷ میلی لیتر) چای سبز حاوی حدود ۳۵ میلی گرم کافئین است.

اگرچه این مقدار بسیار کمتر از حدود ۹۶ میلی گرم کافئین است که از همان مقدار قهوه تأمین می شود. اما هنوز هم می تواند در کسانی که به این ماده محرک حساس هستند عوارض جانبی ایجاد کند.

از عوارض جانبی رایج مصرف کافئین می توان به اضطراب ، فشار خون بالا ، فیجینگ و عصبی بودن اشاره کرد. کافئین همچنین می تواند باعث اختلالات خواب شود – حتی اگر حداکثر ۶ ساعت قبل از خواب مصرف شود.

بنابراین ، اگر به کافئین حساس هستید ، جلوگیری از نوشیدن چای سبز را حداکثر ۶ ساعت قبل از خواب در نظر بگیرید تا از مشکلات خواب جلوگیری کنید.

خلاصه

برخی ترکیبات موجود در چای سبز ممکن است مانع جذب آهن و سایر مواد معدنی شود. بنابراین بهتر است آن را بین وعده های غذایی بنوشید. به علاوه ، محتوای کافئین هنگام مصرف قبل از خواب می تواند باعث اختلالات خواب شود.

خط آخر

زمان روزی که می خواهید چای سبز خود را بنوشید به اولویت شخصی شما کاهش می یابد.

در حالی که برخی از افراد ممکن است از نوشیدن آن در ابتدای روز یا قبل از تمرین برای استفاده از مزایای آن برای سلامتی لذت ببرند. دیگران ممکن است دریابند که این امر در سایر مواقع بهتر با روال زندگی آنها مطابقت دارد.

بخاطر داشته باشید که حاوی کافئین و همچنین ترکیبات خاصی است که می توانند جذب مواد معدنی کلیدی را کاهش دهند. بنابراین بهتر است از نوشیدن آن قبل از خواب یا همراه با غذا خودداری کنید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.