دانستی ها

فواید آب | علم از فواید آب سخن می‌گوید… | بخش اول

آب کافئین دار

فواید آب | چرا آب بنوشیم؟

شاید از قبل از فواید آب شنیده باشید و مطلع باشید که باید روزانه مقدار زیادی آب بنوشید ، اما آیا می دانید چرا؟ بله ، درست است که شما نمی توانید بدون نوشیدن آب برای مدت طولانی زنده بمانید ، اما داشتن آب مرطوب برای سلامتی و رفاه عمومی روزمره نیز ضروری است. فواید آب بی پایان است و H20 احتمالاً حتی مهمتر از آن است که فکر می کنید. کافیته در این مقاله به شما فواید آب و علمی و علمی می بخشد.

آب

آب

در پایان این مقاله، با چند دلیل مهم برای هیدراته ماندن آشنا خواهید شد. فهرست مطالب ارزش غذایی آب ۵ فواید علمی آب هر روز چقدر آب باید بنوشید؟

فواید آب | چگونه آب بیشتری بنوشیم

نتیجه اطلاعات بیشتر در مورد آبرسانی و تغذیه خوب ارزش غذایی آب از نظر تغذیه ، آب ساده حاوی کالری صفر است. این به تنهایی دلیل بزرگی برای مصرف بیشتر آن است. برخلاف تقریباً هر ماده مصرفی دیگر ، آب منبع کربوهیدرات، پروتئین یا چربی نیست. تنها عملکرد آن آبرسانی به شماست و می توانید مقدار زیادی از آن را بنوشید. بدون اینکه نگران افزایش وزن باشید.

فواید آب

اغلب، وقتی احساس گرسنگی می کنید ، بدن شما به شما می گوید که به آب بیشتری احتیاج دارید. به جای دستیابی به آب نبات ، ابتدا یک لیوان آب امتحان کنید ، ممکن است متوجه شوید که گرسنگی به زودی فروکش می کند. ۵ فواید علمی آب آب آنقدر فواید برای سلامتی شما دارد که ذکر همه آنها در این مقاله غیرممکن است. با این حال ، در اینجا ۵ فایده ای که آب برای سلامتی شما دارد و اینکه چرا شما همیشه باید به طور مناسب هیدراته باشید ، ذکر شده است. ۱. شما را در Peak Performance نگه می دارد اگر به اندازه کافی آب ننوشید ، عملکرد فیزیکی شما ممکن است آسیب ببیند.

وقتی بدن دچار کم آبی می‌شود…

در حقیقت ، اگر به اندازه ۲٪ آب بدن خود را از دست دهید ، عملکرد فیزیکی شما به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. نتیجه این امر می تواند مواردی مانند خستگی. از دست دادن کنترل درجه حرارت بدن ، انگیزه کمتر و بی حالی باشد. در این حالت ورزش از نظر روحی و جسمی بسیار دشوارتر خواهد بود. از طرف دیگر. مطالعات نشان می دهد که میزان خوب هیدراتاسیون نه تنها از وقوع موارد بالا جلوگیری می کند. بلکه حتی ممکن است استرس اکسیداتیو همراه با فعالیت های شدید را کاهش دهد. این منطقی است وقتی به این واقعیت فکر کنید که آب ۸۰٪ عضلات را تشکیل می دهد. بنابراین ، خوب هیدراته بمانید تا در اوج شرایط جسمی باقی بمانید.

فواید آب | عملکرد مغز را بهبود ببخشید

سطح آبرسانی شما تأثیر زیادی بر عملکرد مغز شما دارد. مطالعات نشان می دهد که حتی میزان متوسطی از کمبود آب بدن در حدود ۱-۲٪ (با کاهش آب در بدن) می تواند بسیاری از عملکردهای مغز را مختل کند. این واقعیت که آب می تواند به شما در حفظ تمرکز و حافظه خوب کمک کند فقط یکی از مزایای زیاد آب است.

مغز

مغز

این موضوع در تحقیقی که روی زنان جوان در دانشگاه کانتیکت انجام شد. برجسته شد. این تحقیق نشان می دهد زنانی که پس از ورزش ۳۶/۱ درصد از دست دادن مایعات خود را دارند ، از ضعف تمرکز ، ضعف روحیه و سردرد بیشتری رنج می برند.

یک مطالعه مشابه با حضور مردان جوان همچنین نشان می دهد که از دست دادن مایعات ۱.۵۹٪ احساس خستگی و اضطراب را افزایش می دهد و حافظه فعال را کاهش می دهد.

فواید آب | پیشگیری و درمان سردرد

این از نکته قبلی ناشی می شود که نشان می دهد آب برای عملکرد مغز چقدر مهم است. کمبود آب بدن معمولاً علت اصلی میگرن در بسیاری از افراد است. با این حال. فراتر از جلوگیری از کمبود آب. مطالعات جدید نشان می دهد که نوشیدن آب می تواند یک روش موثر برای درمان و حتی جلوگیری از بروز سردرد باشد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *