دانستی ها

فواید آب | علم از مزایای آب سخن می‌گوید… | بخش دوم

فواید آب

فواید آب | با نوشیدن آب مواد مغذی را به بدن خود هدیه دهید

اگرچه فواید آب خالص فاقد هرگونه ماده مغذی است، اما می تواند برخی مواد معدنی را جذب کرده و به بدن شما برساند. که یکی از بهترین فواید آب است.  بعد از تمرین، آب با رساندن مقدار مناسب مواد مغذی در زمان مناسب به شما کمک می کند تا ماهیچه های شما بهبود یابند. این امر مخصوصاً در شب مهم است. زیرا در بیشتر مواقع ریکاوری عضلات اتفاق می افتد.

فواید آب معدنی بطری شده می تواند گاهی حاوی مواد معدنی سالم مورد نیاز بدن مانند سدیم ، منیزیم و کلسیم باشد. فقط مطمئن شوید که برچسب را مطالعه کرده اید. تا محتوای معدنی دقیق آب معدنی بطری شده را یاد بگیرید.

 

فواید آب | دمای بدن را تنظیم می کند

آب در جذب و انتقال گرما در بدن بسیار عالی است. در حقیقت ، این روش اصلی است که بدن انسان قادر به تنظیم دمای خود است.

آب از ظرفیت گرمایی نسبتاً بالایی برخوردار است ، بنابراین آب موجود در هر سلول از بدن شما می تواند به عنوان محافظی در برابر تغییرات ناگهانی دما عمل کند. [۷] این نیز به همین دلیل است که متخصصان همیشه توصیه می کنند در مناطق گرم و گرم آب زیادی بنوشید.

آب

آب

هر روز چقدر آب باید بنوشید؟

حال که فهمیدید چرا باید آب بیشتری بنوشید ، سوال بعدی این است که برای دریافت فواید آب به چه میزان نیاز دارید. اینترنت پر از پاسخهای تحصیل نکرده درمورد مقدار آبی است که شما برای عملکرد مناسب بدن خود نیاز دارید و رایج ترین پاسخ قانون غیر فاقد علمی ۸ فنجان در روز است.

با این حال ، بیشتر دانشمندان و متخصصان بهداشت موافقند که نوشیدن با توجه به جنسیت ، وزن ، سطح فعالیت بدنی و آب و هوا بسیار بهتر است. این مقاله را بخوانید تا بدانید که روزانه چه مقدار آب باید بنوشید: هر روز چقدر آب باید بنوشید. (و چقدر برای شما زیاد است)

قانون ساده این است که هنگام تشنگی نوشیدن کنید. بدن شما مکانیسم های پیچیده ای را در مغز و بدن شما ایجاد کرده است تا وقتی بدن به مایعات بیشتری نیاز دارد سیگنال ارسال کند. یاد بگیرید که به تشنگی خود گوش فرا دهید ، و در حال نوشیدن آب کافی خواهید بود.

 

فواید آب | چگونه آب بیشتری بنوشیم؟

بعد از بررسی اینکه چقدر آب در روز باید بنوشید. ممکن است متوجه شوید که به اندازه کافی نمی نوشید. در این صورت. شما باید راه های جدیدی برای نوشیدن آب بیشتر در روز پیدا کنید. به عنوان مثال. شما می توانید میوه های پر آب مانند هندوانه بخورید و عادات جدید آبرسانی ایجاد کنید. مانند نوشیدن یک فنجان آب قبل از هر وعده غذایی یا همراه داشتن یک بطری آب برای کار.

آب

آب

فواید آب | سخن پایانی

آب برای بدن با عملکرد مناسب ضروری است. شما باید به طور فعالانه سعی کنید بدن خود را به خوبی هیدراته نگه دارید تا از مزایای زیاد آب بهره مند شوید.

هیدراتاسیون تنها فایده آبی نیست که شما از حفظ سطح خوب آبگیری روزانه تجربه خواهید کرد. آب می تواند به شما در ماندن در یک اوج شرایط جسمی ، حفظ عملکرد مغز ، جلوگیری از سردرد و تنظیم دمای بدن کمک کند.

اطمینان حاصل کنید که هر روز به اندازه کافی آب می نوشید تا از تمام مزایای شگفت انگیز سلامتی که آب ارائه می دهد بهره مند شوید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.