آموزش ها, دانستی ها, دستور تهیه

۸ روش برای داشتن یک فنجان قهوه فوق العاده سالم! – قسمت اول

فنجان قهوه فوق العاده سالم

یک فنجان قهوه فوق العاده سالم!

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است و بسیاری از ما به دنبال فنجان قهوه فوق العاده سالم نیز هستیم. بسیاری از متخصصان بهداشت معتقدند که این یکی از سالم ترین ها نیز است.

برای برخی از افراد ، این بزرگترین منبع آنتی اکسیدان در رژیم غذایی است ، که سبزیجات میوه و سبزیجات را بیش از حد ترکیب می کند (۱ ، ۲).

در اینجا چند نکته برای تبدیل قهوه از سالم به فوق العاده سالم آورده شده است.

 

۱- روز بدون کافئین بعد از ساعت ۲ بعد از ظهر

قهوه یکی از غنی ترین منابع طبیعی کافئین در رژیم غذایی است.

کافئین یک ماده محرک است که یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت قهوه است. این به شما یک انرژی تکان می دهد و به شما کمک می کند وقتی احساس خستگی می کنید بیدار بمانید.

اما اگر اواخر روز قهوه می نوشید. می تواند خواب شما را مختل کند. خواب ناچیز با انواع مشکلات سلامتی همراه است.

به همین دلیل، مهم نیست که در اواخر روز قهوه بنوشید. در صورت لزوم ، کافئین را انتخاب کنید یا به جای آن یک فنجان چای انتخاب کنید ، که حاوی کافئین کمتری نسبت به قهوه است.

اسپرسو

اسپرسو

۲- خودداری از نوشیدن قهوه بعد از ساعت ۲ تا ۳ بعد از ظهر

راهنمای خوبی است همانطور که گفته شد ، همه نسبت به کافئین حساسیت یکسانی ندارند و حتی اگر اواخر روز قهوه بخورند ، بعضی از افراد ممکن است خوب بخوابند. با این وجود  اگر احساس می کنید می توانید خواب خود را بهبود ببخشید. پرهیز از قهوه در اواخر روز می تواند یک استراتژی موثر باشد.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید. برای دریافت نکات بیشتر مبتنی بر علم ، این مقاله را بخوانید. نوشیدن قهوه در اواخر روز می تواند کیفیت خواب شما را مختل کند. پرهیز از قهوه بعد از ساعت ۲ تا ۳ بعد از ظهر. احتمالاً ایده خوبی است

 

قهوه خود را با شکر پر نکنید

اگرچه قهوه به خودی خود سالم است اما به راحتی می توانید آن را به چیزی مضر تبدیل کنید.

بهترین راه برای این کار این است که یک دسته کامل قند در آن بریزید. شکر اضافه شده بدون شک یکی از بدترین مواد در رژیم غذایی مدرن است.

شکر، به دلیل مقدار بالای فروکتوز ، با انواع بیماری های جدی مانند چاقی و دیابت مرتبط است.

اگر نمی توانید زندگی خود را بدون یک شیرین کننده در قهوه خود زندگی کنید ، از یک شیرین کننده طبیعی مانند استویا استفاده کنید.

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید مصرف قند اضافه شده را حتی بیشتر کاهش دهید. در اینجا ۱۴ استراتژی اضافی آورده شده است. از افزودن قند به قهوه خود خودداری کنید. اگر مرتباً قهوه خود را به یک ماده غذایی شیرین تبدیل می کنید ، ممکن است مزایای کلی آن را برای سلامتی از بین ببرید.

 

۳- یک مارک با کیفیت، ترجیحاً ارگانیک انتخاب کنید

کیفیت قهوه بسته به روش فرآوری و نحوه رشد دانه های قهوه می تواند بسیار متفاوت باشد.

دانه های قهوه تمایل دارند با آفت کش های مصنوعی و سایر مواد شیمیایی که هرگز برای مصرف انسان در نظر گرفته نشده اند ، پاشیده شوند.

با این حال ، اثرات آفت کش ها بر روی سلامتی بحث برانگیز است. در حال حاضر شواهد محدودی وجود دارد که نشان دهد آنها در مقادیر پایین در تولید مشاهده می شوند.

قرص کافئین

قرص کافئین

قهوه ارگانیک

با این وجود، اگر نگران میزان سموم دفع آفات در قهوه خود هستید ، به فکر خرید دانه های قهوه ارگانیک باشید. آنها باید حاوی مقادیر بسیار کمتری از سموم دفع آفات مصنوعی باشند. اگر نگران آلودگی آفت کش ها در قهوه خود هستید ، یک مارک ارگانیک و با کیفیت انتخاب کنید.

 

۴- فنجان قهوه فوق العاده سالم | از نوشیدن بیش از حد خودداری کنید

اگرچه مصرف متوسط ​​قهوه سالم است، اما نوشیدن زیاد آن می تواند فواید کلی آن را کاهش دهد.

مصرف بیش از حد کافئین ممکن است عوارض جانبی مختلفی داشته باشد ، اگرچه حساسیت افراد متفاوت است.

به طور کلی، بهداشت کانادا توصیه می کند بیش از ۱.۱ میلی گرم در هر پوند (۲.۵ میلی گرم در هر کیلوگرم) از وزن بدن در روز نباشد.

با توجه به اینکه یک فنجان متوسط ​​قهوه ممکن است حدود ۹۵ میلی گرم کافئین داشته باشد ، این مربوط به حدود دو فنجان قهوه در روز برای فردی با وزن ۱۷۶ پوند (۸۰ کیلوگرم) است.

با این حال ، مقدار بسیار بیشتری کافئین (۴۰۰-۶۰۰ میلی گرم) در روز (حدود ۴-۶ فنجان) با هیچ عارضه جانبی نامطلوبی در بیشتر افراد ارتباط ندارد. نوشیدن قهوه کاملاً متعادل سازی خطرات و فواید آن است. به بدن خود گوش فرا دهید و بیش از میزان تحمل آن مصرف نکنید.

 

خلاصه این بخش

نوشیدن بیش از حد قهوه ممکن است عوارض جانبی نامطلوبی ایجاد کند. با این حال ، این به میزان کافئین مصرف شده و تحمل فردی بستگی دارد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *