آموزش ها, دستور تهیه

۵۰ نکته برای تهیه یک قهوه خوب! | قسمت دوم

قهوه خوب

تغییرات کوچک و ساده ای که در آماده سازی قهوه خود ایجاد می کنید، تأثیر خارق العاده ای روی آخرین فنجان قهوه شما دارد و می تواند آن را تبدیل به یک قهوه خوب کند. ما در کافیته لیستی از ۵۰ نکته مختلف را ارائه داده ایم که امروز می توانید امتحان کنید. علاوه بر این  ما حتی آنها را به افراد مبتدی، مشتاق و متخصص دسته بندی کرده ایم! در قسمت اول از این نوشته با ده نکته اساسی برای مبتدیان آشنا شدیم، با ما همراه باشید.

۵۰ نکته برای تهیه قهوه خوب

مبتدی

۱۱. قهوه ۱۰۰٪ عربیکا بخرید

اگرچه کمی گران تر است، اما خرید ۱۰۰ درصدی عربیکا به معنای داشتن محصول برتر است. اگر در بسته ۱۰۰ درصد عربی نگفته باشد، احتمالاً شامل انواع قهوه روبوستای فرومایه است. روبوستا بسیار شیرین است و طعم های سخت تر و سوخته ای دارد.

۱۲. برای تهیه یک قهوه خوب قهوه بو داده تیره (دارک رست) نخرید

قهوه بو داده تیره بسیار تلخ است و مطمئناً شما را به سمت قند سوق خواهد داد. بنابراین به دنبال خرید دانه های قهوه سبک یا متوسط ​​برشته باشید. نتیجه یک قهوه تلخ کمتر با عطر و طعم نرم و شفاف تر است.

۱۳. بلافاصله پس از غوطه ور کردن، پرس فرانسوی خود را ننوشید

مطبوعات فرانسوی خود را پس از غوطه وری برای چند دقیقه بگذارید. وقتی فیلتر را در مطبوعات فرانسه فرو می برید، تلاطم ایجاد می کند و مقدار زیادی رسوب قهوه آسیاب شده را که فیلتر شبکه را دور می زند، شلاق می زند.

با چند دقیقه انتظار، اکثر رسوبات به ته مطبوعات فرانسه می افتد، به این معنی که تعداد بیشتری قهوه در فنجان شما قرار می گیرد. نگران استخراج بیش از حد قهوه نباشید. غوطه وری قهوه تقریباً به همان روشی که در حجامت انجام می شود، روند دم را خاتمه می دهد.

۱۴. آبجوش های پلاستیکی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید

از قرار دادن دستگاه های پلاستیکی دم در ماشین ظرفشویی خودداری کنید زیرا پلاستیک بوی قرص های ماشین ظرفشویی را جذب می کند.

بخوانید کدام قهوه تلخ است؟

باور کنید، اگر این اشتباه را مرتکب شوید، مدت مدیدی آن را خواهید چشید زیرا ترک کار آبجو، حتی پس از شستن دستی ، طول می کشد.

۱۵. قهوه ساز خود را از قبل گرم کنید

هنگام تهیه قهوه دستگاه دم کرده خود را گرم کنید. همه چیز را تا آنجا که ممکن است گرم کنید. پیش گرم شدن به این معنی است که دمای آب کمتری نسبت به زمان دم کشیدن از سرما به دستگاه تولید آب جوش می رسد.

هرچه ثبات بیشتری داشته باشید می توانید دمای آب خود را حفظ کنید ، نتیجه استخراج بهتر است. همچنین مزیت شستشوی فیلتر کاغذ را دارد و آب می تواند لیوان شما را نیز از قبل گرم کند.

۱۶. دستگاه قهوه خود را از قبل گرم کنید

قبل از استفاده از دستگاه اسپرسو خود را به مدت ۲۰ دقیقه گرم کنید. این اطمینان حاصل می کند که همه چیز در داخل دما است، در نتیجه استخراج یکنواخت و سازگارتر و همچنین یک فنجان قهوه داغ تر انجام می شود.

۱۷. آب را از طریق دستگاه قهوه خود پاک کنید

قبل از تهیه قهوه مقداری آب را از طریق دستگاه اسپرسو پاک کنید. این برای از بین بردن هرگونه آب راکدی که در لوله ها نشسته است، به این معنی است که قهوه شما با آب تازه گرم شده آماده می شود. همچنین این لوله ها، سر گروه، پرتافیلتر و لیوان شما را از قبل گرم می کند. این یک رابطه دو طرفه برد-برد است.

۱۸. اسپرسو خود را هم بزنید

هنگام تهیه اسپرسو از دستکاری استفاده کنید. بسیاری از کافه ها با این یکی از مزاحمت ها روبرو نمی شوند و این بسیار شرم آور است. در واقع این یک خسارت مالی بزرگ است زیرا در صورت لمس نکردن باید قهوه بیشتری استفاده کنید.

چرا تامپ؟ آب تنبل است. دوست دارد مسیر کمترین مقاومت را دنبال کند. وقتی محکم روی قهوه خود را در فیلتر تصفیه آب میزنید، آب به طور یکنواختی از روی همه قسمتهای قهوه عبور می کند.

نتیجه استخراج بهتر و سازگارتر است. هنگام لمس کردن، حدود ۴۰ پوند فشار استفاده کنید و مطمئن شوید که خوب و مرتب هستید. می توانید با فشار دادن روی مقیاس حمام، از فشار صحیح استفاده کنید.

۱۹. هر بار عصای بخار را تمیز کنید

هر بار که استفاده می کنید عصای بخار را روی دستگاه اسپرسو خود تمیز کنید. فقط دو ثانیه طول می کشد.

بعد از اینکه شیر را گرم کردید، نوک چوب بخار را با یک دستمال مرطوب پاک کنید و آن را برای یک ثانیه روشن کنید. تا شیر باقی مانده در داخل نوک آن پاک شود. فقط اطمینان حاصل کنید که هنگام انجام این کار چوب بخار را از خود دور کرده و از سوختن خود جلوگیری کنید.

۲۰. لاته یا کاپوچینو خود را هم بزنید

هر نوشیدنی حاوی شیر را در کافی شاپ خریداری کنید. می دانیم، می دانیم، شما نمی خواهید آن قلب زیبا را که باریستا برای شما درست کرده، خراب کنید، اما به ما اعتماد کنید.

کف قهوه ای بالای قهوه شما کرم قهوه اسپرسو است که با شیر مخلوط شده است. کرم بسیار تلخ و نوشیدنی ناخوشایند است. کف را در بقیه قهوه خود بگنجانید تا تلخی تلخی از آن نخورید.

۲۱. قهوه قطره ای خود را هم بزنید

قبل از نوشیدن، کل دسته قطره قطره یا دم کرده را بهم بزنید. با توجه به نحوه استخراج قهوه در هنگام ریختن، نوشیدنی حاصل در واقع به صورت لایه لایه است و به دلیل طبقه بندی از بالا به پایین متفاوت است. با دادن ترکیبی به آن، قهوه شما یکدست و خوشمزه تر خواهد شد.

۲۲. قهوه ترک را جوش نزنید

قهوه و آب جوش دوست نیستند. به همین دلیل قهوه ترک بسیار تلخ است. یک بار و فقط یک بار قهوه ترک را گرم کنید تا شروع به کف شدن کند. وقتی در آن مرحله هستید، از گرما عقب بروید تا جوش نیاید.

از نکات گفته شده راضی بودید؟ هنوز تمام نشده!! ۲۸ نکته جذاب دیگر در قسمت های بعدی این نوشته انتظارتان را می کشند. زمان را باری تهیه یک قهوه خوب و معرکه از دست ندهید! با ما همراه باشید!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

آروما کافی هیپو (۵۰۰ گرمی)

کپسول قهوه بلوند دولچه گوستو استارباکس

کاپوچینو تورابیکا دارای بسته بندی ۲۰ عددی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *