آموزش ها, دستور تهیه

۵۰ نکته برای تهیه یک قهوه عالی! | قسمت سوم

تغییرات کوچک و ساده ای که در آماده سازی قهوه خود ایجاد می کنید، تأثیر خارق العاده ای روی آخرین فنجان قهوه شما دارد و می تواند آن را تبدیل به یک قهوه عالی کند. ما در کافیته لیستی از ۵۰ نکته مختلف را ارائه داده ایم که امروز می توانید امتحان کنید. علاوه بر این  ما حتی آنها را به افراد مبتدی، مشتاق و متخصص دسته بندی کرده ایم! در قسمت اول از این نوشته با ده نکته اساسی و در قسمت دوم با یازده نکته پایانی برای مبتدیان و تازه کاران آشنا شدیم، با ما همراه باشید.

۵۰ نکته برای تهیه قهوه عالی

علاقه مندان

۲۳- آسیاب قهوه بخرید

سرمایه گذاری در یک آسیاب قهوه با کیفیت خوب همراه با سوراخ های صاف. آسیاب کردن قهوه لوبیای کامل خود باعث بالا رفتن قهوه می شود و نوشیدنی هایی با طعم و مواد معطر بسیار بیشتری تولید می کند.

چند گزینه عالی در بازار وجود دارد که می توانید همه آن ها را با مشخصات کامل در سایت ما مشاهده کنید!

۲۴. برای تهیه یک قهوه عالی از مقیاس های دیجیتال استفاده کنید

قهوه خود را با استفاده از ترازوی دیجیتال آماده کنید. ممکن است بیش از حد و ناخوشایند به نظر برسد. اما وزن هر دو قهوه و آب باعث می شود قهوه دائما عالی و هر بار که تولید می کنید.

۲۵. شیر خود را در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد (۱۴۰ درجه فارنهایت) بخارپز کنید

شیر خود را در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد – ۶۵ درجه سانتیگراد (۱۴۰ درجه فارنهایت – ۱۵۰ درجه فارنهایت) بخارپز کنید تا شیر شیرین تر و خوش طعم باشد.

بوی شیر جوشانده را از کودکی به یاد دارید؟ این خوب نیست. نه تنها خوب نیست، بلکه در واقع شیرین تر نیز هست.

چگونه می دانید وقتی به ۶۰ درجه سانتیگراد (۱۴۰ درجه فارنهایت) می رسد؟ برای دقت، دماسنج آنالوگ (نه دیجیتال) را برای شیر بسیار توصیه می کنم. اما اگر فاقد آن هستید، شیر را در پارچ گرم کنید تا جایی که دیگر تحمل لمس بیرون را ندارید. این در حدود ۶۰ درجه سانتیگراد (۱۴۰ درجه فارنهایت) خواهد بود.

۲۶. هرگز جز قهوه آسیاب نکنید

به جز قهوه در آسیاب قهوه خود آسیاب نکنید. ادویه جات ترشی جات، مخصوصاً آنهایی که دارای طعم قوی تر مانند دارچین یا گل میخک هستند، شما را در خوردن قهوه داغ میل می کند.

محتویات قهوه در داخل آسیاب در هر گوشه و کنار گیر می شوند. اگر این اشتباه را مرتکب شوید، باید چرخ قهوه خود را جدا کنید تا از شر همه چیز خلاص شوید ، و حتی در این صورت ممکن است طعم دهنده ها را انتخاب کنید.

۲۷. آسیاب قهوه خود را تمیز کنید

هر از چند گاهی، مهم است که آسیاب قهوه خود را باز کنید و سوراخ های آن را بردارید. برای از بین بردن تجمع قهوه آسیاب شده از یک برس رنگی و خلا استفاده کنید. از استفاده از هرگونه ساینده خودداری کنید تا برش ها را خراشیده نکنید.

قهوه ای که در داخل چرخ کننده شما گیر کرده است کهنه است و مقدار کمی از آن در هر فنجان قهوه ای که می نوشید وجود دارد. برای دستگاه آسیاب خود یک برنامه تمیزکاری منظم ایجاد کنید.

۲۸. قهوه لوبیای کامل بخرید

باور کنید یا نه، قهوه ساییده فقط حدود ۱۵ دقیقه تازه می ماند. پس از آن زمان، بیشتر مواد معطر از بین رفته اند. با خرید قهوه لوبیای کامل و خرد کردن آن به دست خود، طعم ها و مواد معطر شگفت انگیز قهوه را تجربه می کنید.

۲۹. به مدت دو تا سه هفته به اندازه کافی قهوه بخرید

به اندازه قهوه خود در طی دو تا سه هفته خریداری کنید. به محض تفت دادن قهوه، شروع به خراب شدن می کند و بیشتر طراوت پس از سه هفته از بین می رود.

۳۰. دماسنج دیجیتال بخرید تا یک قهوه عالی درست کنید!

برای آب خود از دماسنج دیجیتال استفاده کنید. شما می خواهید از آبی استفاده کنید که از جوش آمده و تا حدود ۹۶ درجه سانتیگراد خنک شده باشد. بهترین روش برای اندازه گیری آن استفاده از دماسنج دیجیتال (نه آنالوگ) است.

مصرف دمای آب به معنای تکرارپذیری و سازگاری است، که کلید تهیه قهوه با طعم عالی است.

۳۱. کاغذ قهوه فرانسه خود را غرق نکنید

کاغذ قهوه فرانسوی خود را تا انتها پایین نبرید. این در واقع فقط برای افرادی است که دارای پرس مطبوعات فرانسوی با کیفیت (مانند Bodum) هستند زیرا فیلتر از کیفیت بهتری برخوردار است.

به آرامی به پایین سطح قهوه فرو رفته و برای چند دقیقه دیگر بگذارید. (در واقع تا ۱۰ دقیقه). نتیجه این است که رسوب قهوه آسیاب شده در فنجان شما به دلیل ایجاد تلاطم و شلاق زدن قهوه از طریق فرو رفتن به پایین نیست.

۳۲. در لبه ها نریزید
قهوه

قهوه

ریختن آب در اطراف لبه های فیلتر کاغذ در Chemex  V60  Kalita Wave یا هر دستگاه دیگر ممکن است وسوسه انگیز باشد تا هر نوع زمین خشک و خشک را بشویید، اما انجام این کار باعث می شود که آب به طور مستقیم از داخل آب عبور کند دیواره فیلتر ، به طور کلی دور زدن قهوه. نتیجه؟ یک قهوه ضعیف و کم استخراج.

از نکات گفته شده راضی بودید؟ هنوز تمام نشده!! ۱۸ نکته جذاب دیگر مخصوص حرفه ای ها و علاقه مندان به تهیه یک قهوه عالی در قسمت های بعدی این نوشته انتظارتان را می کشند. زمان را باری تهیه یک قهوه خوب و معرکه از دست ندهید! با ما همراه باشید!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

آروما کافی هیپو (۵۰۰ گرمی)

کپسول قهوه بلوند دولچه گوستو استارباکس

کاپوچینو تورابیکا دارای بسته بندی ۲۰ عددی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.