آموزش ها, دستور تهیه

۵۰ نکته برای تهیه قهوه لذیذ! | قسمت آخر

قهوه لذیذ

تغییرات کوچک و ساده ای که در آماده سازی قهوه خود ایجاد می کنید، تأثیر خارق العاده ای روی آخرین فنجان قهوه شما دارد و می تواند آن را تبدیل به یک قهوه لذیذ کند. ما در کافیته لیستی از ۵۰ نکته مختلف را ارائه داده ایم که امروز می توانید امتحان کنید. علاوه بر این ما حتی آنها را به افراد مبتدی، مشتاق و متخصص دسته بندی کرده ایم!

در قسمت اول از این نوشته با ده نکته اساسی و در قسمت دوم با یازده نکته پایانی تهیه یک قهوه لذیذ برای مبتدیان و تازه کاران آشنا شدیم، در قسمت سوم از نوشته ی تهیه قهوه لذیذ با ۱۰ نکته دیگر آشنا شدیم، در قسمت چهارم نیز ۱۱ نکته دیگر را بررسی کردیم. با ما همراه باشید در آخرین قسمت از نوشته ی ویژه نکاتی برای تهیه قهوه لذیذ.

۵۰ نکته برای تهیه قهوه اصیل

علاقه مندان

۴۳. قهوه خود را با مقیاس های دقیق وزن کنید

دانه های قهوه کامل در مقیاس های دقیق توزین می شوند. برای افزایش دقت از مقیاس دقیق استفاده کنید. ممکن است کمی به نظر برسد، اما یک گرم قهوه می تواند تفاوت زیادی در طعم و مزه قهوه شما ایجاد کند. به خصوص اگر فقط به اندازه یک فنجان درست کنید.

مقیاس هایی که به یک گرم افزایش می یابند برای وزنهای بین ۱.۰ گرم تا ۱.۹ گرم خوانشی یکسان را نشان می دهند. این اختلاف ۹۰ درصدی است. اما هر دو وزن ۱ گرم خواهند بود. مقیاس های دقیق از دهم یا حتی صدم گرم استفاده می کنند و به صورت آنلاین ارزان پیدا می شوند.

۴۴. برای تهیه یک قهوه لذیذ حتما قهوه خود را بعد از آسیاب کردن وزن کنید

اکثر آسیاب کننده ها مقداری از قهوه آسیاب شده را پس از آسیاب نگه می دارند. برخی به اندازه ۲ گرم نگه می دارند. برای اطمینان از بیرون آمدن مواد لازم، باید پس از آسیاب با استفاده از مقیاس دقیق ، زمین های خود را وزن کنید.

۴۵. با شیر خود میکرو فوم ایجاد کنید

شیر خود را با دقت بخارپز کنید تا میکرو فوم تولید شود. میکرو فوم شیر ریز بافتی است که حاوی هزاران و هزاران حباب کوچک و ریز هوا است. ایجاد میکرو کف باعث ایجاد شیر زیبا و براق شیرینی می شود. اگر می خواهید هنر لاته ایجاد کنید، این همان چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت.

۴۶. ​​یک کتری گردن غازی بخرید

کتری های غول پیکر دارای یک جوش کشیده هستند که جریان آب را محدود می کند. کتری های غول پیکر برای ایجاد دم کرده های مداوم لازم است. زیرا می توانید آهسته تر و با دقت بیشتری بریزید.

بسیاری از مزایای یک عنصر کنترل شده دما را دارند. می توانید آب خود را تا دمای خاصی گرم کنید و آب را نیز در آن دما نگه دارید.

۴۷. هنگام ریختن، کتری غلاف غلاف خود را حفظ کنید

بسیاری از باریستاها را مشاهده می کنید که هنگام تهیه یک ریختن، کتری غاز را بالا و پایین می کنند. این به دلایل زیادی اشتباه است.

اولاً، این بسیار ناهموار است، به این معنی که بعضی از مناطق تحریک زیادی را تجربه می کنند و بعضی دیگر کمی. در مرحله دوم، سوراخ هایی در بستر قهوه ایجاد می شود که منجر به کانال شدن می شود. ثالثاً، این امر باعث تغییر در دمای آب می شود زیرا مدت بیشتری در معرض هوا قرار می گیرد.

خوب، آن مورد آخر کمی افراطی بود. اما شما متوجه می شوید. سطح کتری را همیشه نگه دارید و با حرکت دورانی بریزید. اطمینان حاصل کنید که مناطقی که حباب های CO2 تولید می کنند را اشباع کنید.

۴۸. آب موج سوم بخرید

ترکیبات شیمیایی که آب شما را تشکیل می دهند تأثیر زیادی در نحوه استخراج قهوه شما دارند. Third Wave Water شرکتی است که کیسه هایی از مواد معدنی آماده را که به آب تصفیه شده اضافه می کنید، تهیه می کند.

نتیجه آن آبی است که مخصوصاً برای استخراج بهترین عناصر قهوه شما طراحی شده است. همچنین ثبات زیادی برای تکرار دم کرده های شما فراهم می کند.

۴۹. یک سزوی مس (ibrik) بخرید

شما می توانید از نقره استفاده کنید. اما مجبورید خانه خود را دوباره تهیه کنید زیرا حدود ده برابر قیمت مس است. خوشبختانه مس در مورد رسانایی گرما تقریباً به همان خوبی است و بسیار مقرون به صرفه است.

۵۰. مواد نسوز قهوه بخرید

من می گویم “یک انکسار سنج چیست؟” یک انکسار سنج به شما می گوید که مقدار قهوه در قهوه شما چقدر است. انکسار سنج ها با اندازه گیری شکست نور در قهوه دم کرده شما کار می کنند. با وارد کردن دوز و داده های وزن آب، رفراکتومتر به شما خواهد گفت که چه مقدار از قهوه محلول در آب تزریق شده است.

رفرکتومتر کار چشیدن قهوه را برای شما انجام نمی دهد. این به کام شما بستگی دارد. اما از آنجا که به عنوان یک نقطه مرجع عمل می کند به برقراری ارتباط کمک می کند.

ممنون که تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید. امیدواریم که نکات مخصوص ما موثر واقع شده باشند. حتما نظراتتان را با ما درمیان بگذارید.

موفق باشید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

آروما کافی هیپو (۵۰۰ گرمی)

کپسول قهوه بلوند دولچه گوستو استارباکس

کاپوچینو تورابیکا دارای بسته بندی ۲۰ عددی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *