آموزش ها, دستور تهیه

۵۰ نکته برای تهیه قهوه اصیل! | قسمت چهارم

قهوه اصیل

تغییرات کوچک و ساده ای که در آماده سازی قهوه خود ایجاد می کنید، تأثیر خارق العاده ای روی آخرین فنجان قهوه شما دارد و می تواند آن را تبدیل به یک قهوه اصیل کند. ما در کافیته لیستی از ۵۰ نکته مختلف را ارائه داده ایم که امروز می توانید امتحان کنید. علاوه بر این ما حتی آنها را به افراد مبتدی، مشتاق و متخصص دسته بندی کرده ایم! در قسمت اول از این نوشته با ده نکته اساسی و در قسمت دوم با یازده نکته پایانی برای مبتدیان و تازه کاران آشنا شدیم، در قسمت سوم از نوشته ی تهیه قهوه اصیل با ۱۰ نکته دیگر آشنا شدیم، در قسمت چهارم با ما همراه باشید.

۵۰ نکته برای تهیه قهوه اصیل

علاقه مندان

۳۳. بالای تخت قهوه خیلی بلند نریزید

درست مانند آخرین نکته، داشتن سطح آب که بسیار بیشتر از بستر قهوه است، منجر به دور زدن آب از قهوه می شود.

آب تنبل است و راحت ترین مسیری را که می تواند طی می کند. با توجه به انتخاب بین جریان از کنار فیلتر کاغذ یا از طریق بستر متراکم قهوه، آب سمت فیلتر را انتخاب می کند. شما می خواهید تخت قهوه خود را همیشه مرطوب نگه دارید، اما فقط آن را غرق نکنید.

۳۴. قبل از اینکه آسیاب کنید مقداری لوبیا را پاک کنید

قبل از اینکه قهوه را آسیاب کنید، ۱ گرم (حدود شش دانه) از دانه های قهوه را پاک کنید. قهوه همیشه در ناودان آسیاب قرار می گیرد و بنابراین خرد کردن مقدار کمی آن قهوه کهنه و قدیمی را پاک می کند.

همچنین نکته خوبی برای حجامت قهوه است تا قهوه را مخلوط نکنید.

۳۵. دستگاه پلاستیکی بخرید

تولیدکننده های پلاستیکی مانند AeroPress یا پلاستیک V60 را در نظر بگیرید. این ممکن است ضد شهودی به نظر برسد زیرا پیش گرم شدن پلاستیک دشوار است، اما پلاستیک در واقع گرمای کمتری از آب شما را به دیواره های قهوه می کشد، به این معنی که آب برای مدت طولانی تری داغ می ماند.

۳۶. با شکوفه زدن شروع کنید

آماده سازی قهوه خود را با افزودن مقدار کمی آب به قهوه آسیاب شده (حدود ۲ برابر وزن قهوه) شروع کنید و اجازه دهید حدود ۳۰ ثانیه دم بکشد. این شکوفه نامیده می شود.

متوجه حباب هایی می شوید که همان CO2 است که توسط قهوه آزاد می شود. هر کجا حباب می بینید، گریه قهوه برای آب است. جایی که حباب ها ظاهر می شوند را به آرامی هم بزنید.

۳۷. برای قهوه ترک درشت خرد کنید

قهوه برای قهوه ترک معمولاً ریزتر از قهوه اسپرسو است. قوام پودر تالک دارد. متأسفانه، این آسیاب قهوه منجر به تلخی می شود.

با درشت دادن کمی خرد کردن – اما باز هم ظریف تر از اسپرسو – به این معنی است که یک فنجان تلخ نخواهید گرفت.

قهوه لذیذ

Top view of hot coffee latte with latte art

۳۸. آب بطری بخرید

خرید آب بطری در صورت تمکن بسیار مناسب است. یکی از بهترین و در دسترس ترین آبهای بسته بندی شده قهوه Volvic است. با این حال، ولوویک گران است. نگاهی به برچسبی که در آن حاوی میزان منیزیم، کلسیم، بی کربنات و سدیم است، بیاندازید و یک گزینه مشابه اما ارزان را پیدا کنید.

۳۹. برای تهیه قهوه اصیل از دم کن های شن مخصوص قهوه ترک خودداری کنید

ممکن است قسمت موجود در یک قهوه خانه به نظر برسد. و بدون شک باعث صحبت مردم خواهد شد. اما شن و ماسه رسانای خوبی برای گرما نیست زیرا دما به شدت متفاوت است. به آن اضافه کنید که جابجایی cezve ترکی شما منجر به ریزش شن در قهوه ساز شما می شود، و خواهید دید که چرا شعله گاز روش ترجیحی است.

۴۰. آسیاب بهتری بخرید

طعم قهوه شما تا حد زیادی به کیفیت آسیاب بستگی دارد. این کاملاً شبیه سیستم صوتی است: استریوی شما فقط به اندازه بلندگوهای آن خوب است. آسیاب قهوه شما همان چیزی است که باعث می شود قهوه شما آواز بخواند. این مهمترین وسیله ای است که می توانید خریداری کنید.

۴۱. بگذارید قهوه شما دگاز کند

اگر یک کیسه خوب قهوه مخصوص خود بخرید، تاریخ بسته بندی روی آن قرار داده شده است. در طی پنج تا هفت روز اول یا همین حدود، قهوه مقدار زیادی CO2 آزاد می کند که به گاززدایی معروف است.

در این مدت، قهوه هنوز در حال تولید است، بنابراین تهیه فنجان های قهوه به طور مداوم خوب بسیار دشوار است زیرا شما باید مدام کارهای سنگزنی را انجام دهید.

تاریخ برشته شدن روی بسته خود را بررسی کنید و حداقل تا پنج روز پس از بو دادن باز نکنید. اگر بتوانید در مقابل باز کردن کیسه فوراً مقاومت کنید قهوه شما سازگار و خوشمزه تر خواهد بود.

۴۲. ریزتر و ریزتر و ریزتر خرد کنید

چگونه به توانایی قهوه خود رسیده اید؟ با آسیاب ریزتر و ریزتر تا زمانی که قهوه شفافیت خود را از دست داده و له و تلخ شود.

هنگامی که به آن نقطه رسیدید، از فضای موجود در آسیاب خود برای بهترین و شیرین ترین قهوه عقب بروید.

از نکات گفته شده راضی بودید؟ هنوز تمام نشده!! ۷ نکته جذاب دیگر مخصوص حرفه ای ها و علاقه مندان به تهیه یک قهوه عالی در قسمت های بعدی این نوشته انتظارتان را می کشند. زمان را باری تهیه یک قهوه خوب و معرکه از دست ندهید! با ما همراه باشید!

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

آروما کافی هیپو (۵۰۰ گرمی)

کپسول قهوه بلوند دولچه گوستو استارباکس

کاپوچینو تورابیکا دارای بسته بندی ۲۰ عددی

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *