دانستی ها

۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید! | قسمت اول

۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید

۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید!

 

پیشنهاد نویسنده: چای برای استرس

 

در این جهان چیز تازه تری از یک لیوان آب بلند و یخ زده وجود ندارد. فکر نمی کنم کسی زنده باشد که بتواند انکار کند که بعضی اوقات ، یک لیوان آب ساده می تواند بیشتر از یک فنجان قهوه یا یک قوطی نوشابه راضی کننده باشد. با وجود این ، بسیاری از ما روزانه به اندازه کافی آب نمی نوشیم. با محروم کردن از طبیعی ترین منابع جهان ، ما به طور مداوم به بدن خود آسیب می رسانیم. اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید ، می توانید با شروع یک لیوان H2O وضعیت خود را بهبود ببخشید.

 

۱. دهان شما خشک است

۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید! | این کاملا واضح به نظر می رسد ، اما ممکن است تبعات آنچنان نباشد. مطمئناً ، هر زمان که آن احساس چسبناک و ناخوشایند را در دهان خود احساس کنید ، بدیهی است که به دنبال نوعی مایعات هستید. اما نوشیدنی های شیرین تنها یک راه حل موقتی برای یک مشکل بزرگتر هستند. نوشیدن آب غشاهای مخاطی دهان و گلو را روان می کند ، که مدتها پس از اولین جرعه جرعه دهان شما را با بزاق مرطوب نگه می دارد.

 

۲. پوست شما خشک است

پوست شما بزرگترین اندام بدن شما است ، بنابراین مطمئناً باید مرطوب بماند. در حقیقت ، خشکی پوست یکی از اولین علائم کم آبی کامل است که می تواند منجر به مشکلات بسیار بزرگتری شود. کمبود آب به معنای کمبود عرق است که منجر به ناتوانی بدن در پاک کردن آلودگی اضافی و روغن جمع شده در طول روز می شود. اگر می خواهید از شکستن جلوگیری کنید ، اولین استفاده شما باید نوشیدن آب بیشتر باشد.

 

۳. شما بیش از حد تشنه هستید

۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید! | ما از دهان خشک گذشته ایم ، اما تشنگی از زبانی بیابانی فراتر رفته است. هرکسی که تا به حال خمار داشته باشد می تواند به شما بگوید که بدن شما پس از بیدار شدن از پس آب کافی بر نمی آید. الکل باعث از دست دادن آب بدن در کل بدن می شود و نوشیدن آب باعث می شود “بله لطفا!” به مغز سیگنال می دهد تا زمانی که سطح مایعات شما به حالت اولیه بازگردد. به آنچه بدنتان به شما می گوید گوش فرا دهید. می داند در مورد چه چیزی صحبت می کند!

آب

آب

۴. چشمان شما خشک است

در حال حاضر باید مشخص شود که نوشیدن آب بیش از دهان و گلو تأثیر می گذارد. کمبود آب مصرفی منجر به خشکی چشم و خون آلود می شود (دوباره به آخرین خماری کوبیده فکر کنید). بدون آب در بدن ، مجاری اشک شما خشک می شود. اگر فکر می کنید “پس اگر نمی توانم گریه کنم چطور؟” ، متوجه شوید که این می تواند آسیب بیشتری به چشمان شما وارد کند ، به خصوص اگر به طور روزمره تماس داشته باشید.

 

۵- درد مفصل را تجربه می کنید | ۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید!

دیسک های غضروف و ستون فقرات ما تقریباً ۸۰٪ از آب تشکیل شده است. این یک ضرورت مطلق است تا با هر قدمی که برمی داریم استخوانهای ما از هم خرد نشوند. با هیدراته نگه داشتن بدن ، اطمینان حاصل می کنید که مفاصل می توانند شوک حرکات ناگهانی مانند دویدن ، پریدن یا بی دست و پا شدن را جذب کنند.

۶. توده عضلانی شما کاهش می یابد

عضلات شما نیز بیشتر از آب تشکیل شده است. بدیهی است که آب کمتری در بدن به معنی توده عضلانی کمتر است. نوشیدن آب قبل ، در حین و بعد از تمرین نه تنها شما را هیدراته و راحت نگه می دارد ، بلکه آب را به مکان های مناسب بدن می رساند و احتمال ایجاد التهاب و درد ناشی از ورزش و وزنه برداری را کاهش می دهد.

سلامتی

سلامتی

۷. شما بیشتر مریض می مانید

نوشیدن آب به بدن شما اجازه می دهد تا به طور مداوم سموم را دفع کند. اعضای بدن شما برای فیلتر کردن مواد زائد خاص ما مانند ماشین کار می کنند ، اما اگر دستگاه را با آب سوخت نکنید ، نمی تواند به درستی کار کند. آنچه در نهایت در یک بدن کم آب اتفاق می افتد این است که اندام ها شروع به بیرون آوردن آب از مناطق ذخیره شده مانند خون شما می کنند ، که منجر به مشکلات جدیدی می شود.

 

۸- احساس خستگی و بی حالی می کنید | ۱۴ نشانه مهم که آب کافی نمی نوشید!

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، وقتی بدن کم آب می شود ، آب را از خون شما “قرض می گیرد”. کمبود خون مناسب هیدراته منجر به کمبود اکسیژن در بدن می شود. البته کمبود اکسیژن منجر به خواب آلودگی و خستگی کامل می شود. کمبود قدرت به این معنی است که شما تجربه می کنید که ساعت ۲PM زودتر و زودتر از روز شما سقوط کند (و به یاد داشته باشید ، قهوه در طولانی مدت کمکی نخواهد کرد).

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *