دانستی ها

۱۲ دلیل علمی که چرا باید قهوه سیاه بنوشید! – قسمت دوم

قهوه سیاه

قهوه سیاه در برابر افسردگی مبارزه می کند و به طور کلی شما را خوشحال می کند.

به یاد داشته باشید ، کافئین، که قهوه سیاه پر از آن است ، باعث افزایش دوپامین در مغز می شود. دوپامین معمولاً به عنوان “ماده شیمیایی لذت بخش” شناخته می شود ، بنابراین منطقی است که مصرف هر چیزی برای افزایش دوپامین باعث خوشحالی شما می شود و افسردگی شما را کمتر می کند.

 

قهوه سیاه و افسردگی

افرادی که چهار یا چند فنجان قهوه سیاه در روز می نوشند (۲۴+ اونس) ۲۰٪ احتمال افسردگی کمتری دارند و بیش از ۵۰٪ احتمال خودکشی دارند. نوشیدن قهوه به معنای واقعی کلمه یک نجات دهنده زندگی است و کاری که من آرزو می کنم افراد بیشتری به این دلیل خاص بیشتر اوقات انجام دهند. اگر کسی را می شناسید که با افسردگی دست و پنجه نرم می کند ، بردن او را برای یک فنجان قهوه اینجا و آنجا می تواند تفاوت ایجاد کند.

۱۲ دلیل علمی که چرا باید هر روز قهوه سیاه بنوشید! - قسمت اول

۱۲ دلیل علمی که چرا باید هر روز قهوه سیاه بنوشید! – قسمت اول

خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان را کاهش می دهد.

کمتر به سرطان کبد مبتلا می شوید (به بالا مراجعه کنید). همچنین برای کاهش احتمال سرطان روده بزرگ به خوبی کار می کند. افرادی که ۵-۴ فنجان (۲۴ تا ۳۰ اونس) قهوه سیاه در روز می نوشند. ۱۵٪ کمتر در معرض خطر سرطان روده بزرگ و ۴۰٪ کمتر در معرض خطر سرطان کبد قرار دارند. و از آنجایی که کبد و روده بزرگ سرطان مسئول سومین و چهارمین مرگ و میر در جهان هستند. این امر بسیار تأثیرگذار است. قهوه همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست. به ویژه در زنان را حدود ۲۰٪ کاهش می دهد.

 

قهوه سیاه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

کسانی که به طور منظم قهوه می نوشند ۲۰٪ خطر سکته مغزی کمتری دارند. به طور کلی میزان بیماری قلبی در آنها کمتر است. از آنجا که کافئین ضربان قلب شما را افزایش می دهد. قهوه در واقع برای سلامت قلب و عروق مفید است. نوشیدن چند فنجان قهوه در روز تاثیری شبیه به پیاده روی دارد \. که باعث سلامت قلب شما می شود. لطفاً این را بهانه عدم ورزش نکنید. کاملاً خوب کار نمی کند.

 

سیستم شما را پاک نگه می دارد.

قهوه ادرار آور است. این بدان معناست که نوشیدن قهوه باعث می شود ادرار شما بیشتر از نوشیدن قهوه نباشد. این در اکثر موارد امری خوب است زیرا سیستم شما را تمیز نگه می دارد. بدن انسان اغلب باکتریها و ویروسهای مضر را از این طریق دفع می کند و نوشیدن قهوه این روند طبیعی را تقویت می کند. از این طریق ، نوشندگان قهوه سیاه خیلی کمتر بیمار می شوند.

 

قهوه سیاه شما را آرام نگه می دارد.

حتی فقط بوییدن قهوه باعث می شود احساس آرامش بیشتری داشته باشید. در واقع ترکیب پروتئینی را در مغز تغییر می دهد که با استرس مرتبط است ، به ویژه استرس در نتیجه کمبود خواب. به همین دلیل است که همه ما در اوایل یاد گرفتیم که صبح بعد از یک فنجان آب لوبیا احساس خیلی بهتری داریم.

 

باعث کاهش احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر می شود.

قهوه به دلیل تأثیر کافئین بر برخی از انتقال دهنده های عصبی مغز ، به طور کلی حافظه را افزایش می دهد. با افزایش مداوم حافظه در طول زمان ، به خصوص که سالها جمع می شوید ، احتمال ابتلا به زوال عقل و آلزایمر را کاهش می دهید. در واقع نوشیدن کنندگان منظم قهوه به میزان ۶۵٪ خطر ابتلا به شایع ترین بیماری تخریب عصبی در جهان را دارند.

کافئین و افسردگی

کافئین و افسردگی

حتی پس از نوشیدن قهوه احساس خستگی می کنید؟ شاید شما به اشتباه آن را نوشیده اید.

شما احتمالاً قدرت تقویت انرژی قهوه را تجربه کرده اید – به لطف محتوای کافئین بالای آن. اما همه ما واقعاً نمی دانیم که چگونه قهوه را برای حداکثر تقویت انرژی بنوشیم.

  • قانون شماره ۱ فقط قهوه را در وقت صبح بنوشید.
  • قانون شماره ۲ مقدار مناسب قهوه مصرفی را دریافت کنید تا بدون اینکه در مصرف آن بیش از حد زیاد شوید – یعنی ۱۶ oz.
  • قانون شماره ۳ به دنبال قهوه سبک تفت دهید. ممکن است تصور کنید که کباب تیره بیشترین کافئین را دارد. اما واقعیت این است که کباب سبک بیشترین کافئین را دارد و پس از آن کباب متوسط ​​و پس از آن کباب تیره قرار دارد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *