دانستی ها

۱۲ دلیل علمی که چرا باید هر روز قهوه سیاه بنوشید! – قسمت اول

۱۲ دلیل علمی که چرا باید هر روز قهوه سیاه بنوشید! - قسمت اول

قهوه سیاه؛ یک داروی تمام عیار!

قهوه سیاه نه تنها بزرگترین محصول مصرفی است. این مسئول موفقیت بی شماری از متخصصان است. در حقیقت ، حداقل دوازده دلیل علمی وجود دارد که شما باید هر روز قهوه بنوشید. بنابراین از اعتیاد خود سپاسگزار باشید ، و مطمئن باشید که نوشیدنی خود را با قند یا خامه خراب نمی کنید.

 

قهوه سیاه کبد سالم تری به شما می دهد.

نوشیدن قهوه سیاه در واقع کبد شما را بهبود می بخشد. نشان داده شده است که افرادی که چهار یا چند فنجان قهوه در روز می نوشند (بیش از ۲۴ اونس ، یا دو فنجان “بلند” از استارباکس) به میزان ۸۰٪ کمتر سیروز کبدی دارند. افرادی که همین مقدار را می نوشند نیز به میزان ۴۰٪ کمتر در معرض ابتلا به سرطان کبد هستند.

قهوه سیاه

قهوه سیاه

قهوه سیاه شما را دقیق تر می کند.

کافئین یک محرک روان درمانی است. وقتی قهوه می نوشید ، کافئین به سیستم هضم و سپس به جریان خون و در نهایت به مغز می رسد (این کار تقریباً ۳۰-۴۵ دقیقه طول می کشد). هنگامی که به مغز شما برخورد می کند ، یکی از انتقال دهنده های عصبی مهار کننده شما ، آدنوزین را مسدود می کند. این امر منجر به افزایش سایر انتقال دهنده های عصبی (نوراپی نفرین و دوپامین) می شود که باعث می شود سلول های عصبی مغز شما با سرعت بیشتری شلیک کنند. تمام این مواد شیمیایی و سلول های عصبی برای تقویت روحیه ، انرژی ، حافظه ، زمان پاسخ دهی و عملکرد کلی شناختی شما جمع می شوند.

یک گزینه مناسب قهوه، قهوه Infuel Energy PLUS است. این ترکیب تخصصی کافئین بالا ، حداکثر انرژی مورد نیاز شما را تقویت می کند. به شما کمک می کند تمرکز خود را بیشتر کنید و عملکرد خود را بهبود ببخشید.

 

قهوه سیاه متابولیسم شما را ۱۱٪ افزایش می دهد.

آیا می خواهید کمی وزن کم کنید؟ آنچنان که دوست دارید فعال باشید؟ قهوه سیاه بنوشید. کافئین به عنوان یکی از معدود موادی که همیشه با چربی سوزی ارتباط دارد. تقریباً در هر مکمل چربی سوزی یا کاهش وزن یافت می شود. این بدان معنا نیست که شما به جای تمرین کردن ، باید قهوه بنوشید. احتمالاً هنوز هم باید هر دو را انجام دهید. اما این می تواند به یک فرد سالم ، شادتر منجر شود.

 

قهوه سیاه به شما مواد مغذی مهمی می بخشد.

اگر قهوه می نوشید ، بزرگترین منبع آنتی اکسیدان شماست. چند ماده مغذی مهم عبارتند از: ویتامین های B2 ، B3 و B5 ، منگنز ، منیزیم و پتاسیم. همچنین ، بدن انسان بیشتر از سایر منابع معروف آنتی اکسیدان ها مانند میوه ها و سبزیجات ، مواد مغذی قهوه را جذب می کند. شما بیشتر از هر چیز دیگری با قهوه احساس راحتی می کنید.

قهوه سیاه

قهوه سیاه

خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد.

لطفا توجه داشته باشید که اگر فنجان شما نصف قهوه ، نصف خامه و شکر باشد ، این اثرات مشابه را مشاهده نخواهید کرد. در این صورت ممکن است در واقع وضع بدتری داشته باشید. اما اگر قهوه سیاه می نوشید ، مطالعات نشان می دهد که به طور متوسط ​​۷٪ کاهش خطر ابتلا به دیابت برای هر فنجان (۶ اونس) قهوه روزانه. به طور معمول لیوان قهوه ۱۲ اونس است. بنابراین اگر مثلاً دو لیوان قهوه صبح یا ۲۴ اونس بنوشید ، در مقایسه با کسانی که قهوه نمی نوشند ، ۲۸٪ خطر کمتری برای ابتلا به دیابت نوع ۲ خواهید داشت.

 

خطر پارکینسون را کاهش می دهد.

هیچ کس نمی خواهد به یک بیماری تخریب عصبی مبتلا شود – به ویژه کسانی که یکی از اعضای خانواده را از این بیماری رد کرده اند. پارکینسون با کاهش دوپامین همراه است. و از آنجا که کافئین سطح دوپامین را در مغز افزایش می دهد ، نوشیدن قهوه سیاه احتمال ابتلا به پارکینسون را کاهش می دهد. [۳] ثابت شده است که در نوشیدن کنندگان معمول قهوه ۳۲-۶۰٪ احتمال ابتلا به این بیماری کاهش می یابد.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.