دانستی ها

۱۱ مورد از فواید چای سیاه برای سلامتی | بخش اول

فواید چای سیاه برای سلامتی

 فواید چای سیاه برای سلامتی

آیا تابحال شنیده اید که مردم از انتخاب شما در داشتن نوشیدنی های کافئین دار مانند چای و قهوه انتقاد کنند؟ گرچه افراط در انجام هر کاری عواقب منفی به دنبال خواهد داشت. اما نوشیدن یک فنجان چای سیاه ممکن است آنچنان که تصور می کنید بد نباشد.

من شخصاً فنجان چای کامل خود را دوست دارم. این روشی است که من دوست دارم روزم را شروع کنم. نه اینکه به من کمک کند از خواب بیدار شوم. بلکه دوست دارم صبح اول یک فنجان خوش طعم لذت ببرم. وقتی نوبت به چای گیاهی ، سبز یا سیاه می رسد ، موارد مختلف مناسب افراد مختلف است. توصیه پزشک هرگز نباید نادیده گرفته شود. اما برای اکثر ما ، افراط در یک یا دو فنجان چای سیاه ممکن است در واقع یک انتخاب سالم برای زندگی باشد. زیرا برخی مطالعات نشان داده است.

 

پیشنهاد نویسنده: چای برای استرس

 

چای سبز و سیاه هر دو از درختچه ای به نام Camellia Sinesis تهیه می شوند ، اما با روش های مختلف پردازش. برگهای چای سیاه علاوه بر پژمرده شدن ، غلتانیدن و گرم شدن ، برگهای چای سیاه قبل از فرآیند گرم شدن نهایی تخمیر می شوند.

در زیر ۱۱ فایده چای سیاه برای سلامتی ذکر شده است ، اگرچه باید توجه داشت که توصیه می شود چای سیاه بدون هیچ گونه افزودنی مانند شیر یا شکر مصرف شود تا از مزایای آن به طور واقعی استفاده شود.

 

۱. بهداشت دهان و دندان | فواید چای سیاه برای سلامتی

مطالعات انجام شده توسط انجمن تحقیقات سلامت تجارت چای حاکی از آن است. که چای سیاه باعث کاهش تشکیل پلاک و همچنین رشد باکتری هایی می شود که باعث ایجاد حفره و پوسیدگی دندان می شوند. پلی فنول های موجود در چای سیاه باعث از بین رفتن و پیشی گرفتن از باکتری های ایجاد کننده حفره و همچنین مانع رشد آنزیم های باکتریایی می شوند که ماده ای مانند چسبنده را تشکیل می دهند که پلاک را به دندان های ما متصل می کند.

 

۲. قلب بهتر

فواید چای سیاه برای سلامتی | همانطور که توسط Arab L. و همکاران شناسایی شده است. در مقاله تحقیقاتی خود در سال ۲۰۰۹ تحت عنوان “مصرف چای سبز و سیاه و خطر سکته مغزی: یک متاآنالیز”. مشاهده شده است که صرف نظر از کشور مبدا افراد ، افرادی که ۳ فنجان چای یا بیشتر مصرف می کنند ۲۱٪ خطر کمتری دارند. سکته مغزی نسبت به افرادی که کمتر از ۱ فنجان چای سبز یا سیاه در روز مصرف می کنند.

قلب

قلب

 

۳. آنتی اکسیدان ها

چای سیاه حاوی پلی فنول است که همچنین آنتی اکسیدان هایی است. که به جلوگیری از آسیب DNA مرتبط با تنباکو یا سایر مواد شیمیایی سمی کمک می کند. این آنتی اکسیدان ها با آنهایی که از میوه ها و سبزیجات به دست می آیند متفاوت هستند. بنابراین به عنوان بخشی منظم از رژیم غذایی ما می توانند مزایای بیشتری را برای یک سبک زندگی سالم فراهم کنند.

 

۴. پیشگیری از سرطان | فواید چای سیاه برای سلامتی

اگرچه تحقیقات بسیار بیشتری برای پیشنهاد اطمینان روشهای پیشگیری از سرطان مورد نیاز است. اما برخی تحقیقات طی سالهای گذشته نشان می دهد که آنتی اکسیدانهایی مانند پلی فنول و کاتچین موجود در چای می توانند به جلوگیری از برخی انواع سرطان کمک کنند. گفته شده است که زنانی که به طور منظم چای سیاه می نوشند از سرطان تخمدان کمتر از همسران خود هستند.

چای

چای

۵. استخوان های سالم

فواید چای سیاه برای سلامتی | همچنین گفته شده است که به دلیل داروهای شیمیایی شیمیایی موجود در چای ، افراد چای معمولی دارای استخوان های قوی تر و احتمال ابتلا به آرتروز کمتر هستند.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.