دانستی ها

۱۱ مزایای شگفت آور قهوه که آن را وسوسه انگیزتر می کند!

مواد جدید در قهوه

مزایای شگفت آور قهوه

مزایای شگفت آور قهوه | من عاشق قهوه هستم. برای من این یک اکسیر جادویی است که به من کمک می کند هم بیدار شوم و هم صبح فرد را به مشت مشت نزنم. اما علی رغم اینکه نوشیدنی کافئین دار مورد علاقه افراد زیادی هستند ، تعداد کمی از آنها می دانند که چقدر برای شما مفید است. بنابراین دفعه بعدی که کسی در مورد شما صحبت می کند باید قهوه را ترک کنید ، برخی از این بمب های دانش را بر روی آنها بیندازید.

 

پیشنهاد نویسنده: دانستی های قهوه

 

۱. به چربی سوزی کمک می کند

دلیلی وجود دارد که کافئین را در اکثر مکمل های چربی سوز می توان یافت. در واقع ، این یکی از معدود مواد چربی سوز است. مطالعات نشان داده است که کافئین میزان متابولیسم شما را ۳ تا ۱۱ درصد افزایش می دهد و چربی سوزی را از ۱۰ تا ۲۹ درصد افزایش می دهد.

کافئین

کافئین

۲. باعث افزایش عملکرد بدنی می شود

ذهن خود را از ناودان خارج کنید ، منظورم با ورزش است!

کافئین موجود در قهوه می تواند سطح آدرنالین شما را افزایش دهد. همچنین ، با تحریک سیستم عصبی می تواند اسیدهای چرب را از بافت چربی آزاد کند. سپس وارد جریان خون شما می شوند و بنابراین به عنوان سوخت در دسترس قرار می گیرند. بنابراین تعجب آور نیست که قهوه می تواند منجر به بهبود قابل توجهی در عملکرد بدنی شود. می توانید تقریباً نیم ساعت قبل از ضربه زدن به سالن بدن سازی یا انجام هر نوع ورزش یک فنجان از آن استفاده کنید.

۳. خطر دیابت را کاهش می دهد

تحقیقات نشان داده است افرادی که قهوه می نوشند به طور متوسط ​​۲۵ تا ۵۰٪ کمتر به دیابت نوع ۲ مبتلا می شوند. بدیهی است که اگر به قهوه خود قند اضافه کنید این خطر را نفی خواهید کرد … بنابراین شاید این کار را نکنید.

علاوه بر این ، یک مطالعه ۲۰ ساله نشان داد که بیماران دیابتی که قهوه خور بودند ، ۳۰ درصد کمتر در اثر بیماری می میرند.

۴- می تواند شما را باهوش تر کند | مزایای شگفت آور قهوه

یک دلیل وجود دارد که برخی از بزرگترین انقلابیون جهان در قهوه خانه ها نشسته اند. ما این واقعیت را نادیده می گیریم که بسیاری از آنها سیگار نیز می کشیدند.
هنگامی که فردی قهوه مصرف می کند ، کافئین موجود در آن یک انتقال دهنده عصبی مهاری در مغز به نام آدنوزین را مسدود می کند. این یک اثر محرک است زیرا نورونهای بیشتری در مغز شما شروع به شلیک می کنند ، که منجر به بهبود سطح انرژی و عملکرد مغز می شود. آزمایشات نشان داده است که برخی از پیشرفت های مغز شامل حافظه ، زمان واکنش و عملکرد شناختی عمومی است.

۵. قهوه برای سلامت مغز مفید است

تحقیقات نشان داده است که نوشیدن قهوه می تواند به جلوگیری از بیماری های عصبی بی شماری از جمله بیماری های مرتبط با سن کمک کند. برخی از این موارد عبارتند از:

آلزایمر
علیرغم این واقعیت که هیچ درمانی برای این بیماری شناخته نشده است ، اقدامات پیشگیرانه ای می توانید انجام دهید ، مانند تغذیه سالم. افراد مبتلا به قهوه می توانند تا ۶۵٪ کمتر به آلزایمر مبتلا شوند.
بیماری پارکینسون
مشابه موارد فوق ، هنوز درمانی برای پارکینسون وجود ندارد. با این حال ، نوشیدنی های قهوه بین ۳۲ تا ۶۰ درصد کمتر در معرض ابتلا به آن هستند. این به کافئین موجود در خود نوشیدنی نسبت داده شده است ، زیرا نوشیدنی های بدون قهوه از مقاومت یکسانی برخوردار نیستند.

۶. با افسردگی مبارزه می کند

مزایای شگفت آور قهوه | با عرض پوزش ، این آمار ممکن است کمی ناامید کننده باشد.

تحقیقات هاروارد نشان داده است که زنانی که چهار فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز می نوشند تقریباً ۲۰٪ کمتر دچار افسردگی می شوند. علاوه بر این ، هرکسی که چهار فنجان یا بیشتر در روز بنوشد ، ممکن است تا ۵۳٪ احتمال خودکشی داشته باشد.

کافئین و اضطراب

کافئین و اضطراب

۷. می تواند به پیشگیری از برخی سرطان ها کمک کند | مزایای شگفت آور قهوه

به نظر می رسد قهوه از دو نوع خاص سرطان – کبد و روده بزرگ محافظت می کند. این یک معضل بزرگ است ، زیرا آنها به ترتیب سومین و چهارمین علت اصلی مرگ سرطان هستند. تحقیقات نشان داده است که در نوشیدن قهوه ۴۰٪ احتمال ابتلا به سرطان کبد و ۱۵٪ کمتر در معرض سرطان روده بزرگ است.

۸. قهوه از کبد محافظت می کند

کبد عضوی مهم است که به صدها عملکرد در بدن کمک می کند. یکی از بدترین بیماری هایی که می تواند بر کبد تأثیر بگذارد ، سیروز است که می تواند ناشی از مواردی مانند بیماری کبد چرب و هپاتیت باشد. با کمال تعجب ، مطالعات نشان داده است که افرادی که چهار فنجان یا بیشتر فنجان قهوه در روز می نوشند ، ممکن است تا ۸۰٪ کمتر دچار سیروز شوند.

۹. قهوه باعث افزایش انرژی می شود

مزایای شگفت آور قهوه | همانطور که قبلاً گفته شد ، کافئین هنگام نوشیدن قهوه می تواند بر مغز شما تأثیر مثبت بگذارد. یکی از این اثرات افزایش انرژی است. به همین دلیل است که بعد از یک فنجان احساس سرخوشی می کنید. فقط مراقب سقوط بعدی کافئین باشید.

۱۰. افزایش طول عمر | مزایای شگفت آور قهوه

با توجه به اینکه ما در مورد برخی از موارد نسبتاً بدی که قهوه می تواند از آنها جلوگیری کند بحث کرده ایم ، تعجب آور نیست که متعاقباً می تواند طول عمر شما را افزایش دهد. در یک مطالعه به ویژه در مقیاس بزرگ ، مردانی که قهوه می نوشیدند ۲۰٪ خطر مرگ کمتری داشتند ، در حالی که زنان با ۲۶٪ نشسته بودند. این مطالعه در بازه های زمانی ۱۸ تا ۲۴ سال انجام شده است.

۱۱. خوشمزه است

… بدون انتظار ، شما بچه ها این را می دانستید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.