آموزش ها, دانستی ها, دستور تهیه

۱۰ مزیت چای سبز و بهترین راه برای نوشیدن آن – قسمت اول

فایده چای سبز

۱۰ مزیت چای سبز این نوشیدنی بی نظیر!

چای سبز یکی از سالم ترین نوشیدنی هایی است که می شناسیم و مزیت چای سبز در یک نوشته نمی گنجد. چای سبز می تواند به شما در تمرکز، مبارزه با پیری و حتی تقویت انرژی کمک کند! شما در مورد فواید چای سبز و چگونگی بارگیری آن با آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی مفید برای بدن و ذهن شما چیزهای زیادی شنیده اید.

کافیته در این مقاله، شما با فواید چای سبز برای سلامتی و اینکه چگونه می توانید آن را بنوشید تا از آن لذت ببرید (برای طعم و فواید آن) آشنا می کند.

 

  • ۱۰ مزیت چای سبز برای بدن و ذهن شما
  • چقدر چای سبز باید بنوشید؟
  • خطرات احتمالی نوشیدن چای سبز
  • نحوه نوشیدن چای سبز
  • اسلاعات بیشتر بیشتر نوشیدنی های سالم
  • چای سبز برای چه چیزی مفید است؟

 

۱۰ مزیت چای سبز

هزاران سال است که چای سبز به عنوان دارو استفاده می شود. این نوشیدنی که از چین تولید می شود اما به طور گسترده در سراسر آسیا مورد استفاده قرار می گیرد ، از کاهش فشار خون تا جلوگیری از سرطان استفاده های زیادی دارد.

چای سبز

چای سبز

یک نوشیدنی شگفت انگیز!

دلیل این که چای سبز دارای مزایای سلامتی بیشتری نسبت به چای سیاه برای سلامتی است ، به دلیل فرآوری است. چای سیاه به روشی فرآوری می شود که اکسیداسیون را امکان پذیر می کند (همان روشی که باعث می شود سیب از سفید به قهوه ای تبدیل شود) ، در حالی که فرآوری چای سبز از فرآیند اکسیداسیون جلوگیری می کند [۱]. در نتیجه ، چای سبز حداکثر مقدار آنتی اکسیدان و پلی فنول را حفظ می کند ، موادی که فواید زیادی به چای سبز می دهند.

 

چای سبز و کافئین

علاوه بر این، چای سبز به میزان قابل توجهی چای سیاه کافئین کمتری دارد ، به این معنی که پس از نوشیدن آن منجر به کاهش “رکود” می شود. این انرژی بدون ضربه شدید کافئین که چای سیاه و قهوه منجر به آن می شود. به شما انرژی می دهد. در حالی که موارد زیادی در مورد مزایای چای سبز شناخته شده است. اما برای گسترش دانش ما در مورد اینکه چای سبز به چه درد ما می خورد. هنوز تحقیقات بیشتری لازم است. در اینجا برخی از مزایای چای سبز که در حال حاضر توسط تحقیقات پشتیبانی می شود آورده شده است.

 

مزیت چای سبز: کاهش وزن

معروف است که چای سبز باعث کاهش التهاب در بدن می شود و به روند کاهش وزن کمک می کند. تحقیقات بیشتری لازم است. اما یک مطالعه نشان داد که “ترکیب GTE و ورزش همچنین تغییرات بیشتری در نشانگرهای ضد التهابی (افزایش آدیپونکتین) و متابولیک (کاهش hs ‐ CRP) نسبت به ورزش به تنهایی ایجاد می کند”.

اگر بدنبال لاغر شدن هستید ، ورزش اولین قدم است ، اما افزودن چای سبز می تواند به سرعت این روند کمک کند ، حتی اگر اندکی باشد. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید ، این مقاله را بررسی کنید: آیا نوشیدن چای سبز راهی مectiveثر برای کاهش وزن است؟

 

مزیت چای سبز: افزایش سیری

یک مطالعه در مورد تأثیر چای سبز بر میزان انسولین نشان داد که ، گرچه چای سبز هیچ تاثیری بر میزان انسولین بعد از غذا نداشت ، اما احساس سیری را افزایش می دهد ، به این معنی که شرکت کنندگان در مطالعه کمتر به خوردن ادامه می دهند [۳]. این می تواند با کمک به شما در مصرف کالری کمتری ، تأثیرات مثبتی بر سلامتی بگذارد.

 

مزیت چای سبز : خطر پایین بیماری قلبی

دانشمندان بر این باورند که چای سبز بر روی غشای رگ های خونی تأثیر می گذارد و به آنها کمک می کند تا آرام بمانند و توانایی مقاومت در برابر تغییرات فشار خون را داشته باشند. همچنین ممکن است در برابر تشکیل لخته ها ، که علت اصلی حملات قلبی است ، محافظت کند.

یک مطالعه نشان داد که به طور کلی ، قهوه و انواع خاصی از چای ها (از جمله چای سبز) خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد.

قلب

قلب

مزیت چای سبز: خطر سرطان مری را کاهش دهید

یکی از چشمگیرترین فواید چای سبز این است که تصور می شود خطر سرطان مری را کاهش می دهد. اما همچنین تصور می شود که به طور کلی سلول های سرطانی را از بین می برد بدون اینکه به بافت سالم اطراف آنها آسیب برساند.

در یک مطالعه ، محققان دریافتند که غلظت بالای پلی فنول های چای “اثرات مهاری را در برابر رشد ، پیشرفت و رشد تومورهای ناشی از سرطان در مدل های حیوانی در مکان های مختلف اندام ، از جمله مری و ریه نشان داده است”. اگرچه این نوع تحقیقات باید در مطالعات بیشتر تکرار شود. اما نشان می دهد که چای سبز می تواند رشد برخی از انواع سرطان ها را کند کند.

 

مزیت چای سبز: کلسترول را کاهش دهید

در یک بررسی ادبی ، ۳۱ آزمایش مربوط به مطالعات روی چای سبز و کلسترول بررسی شد. مشخص شد که به طور کلی ، “مصرف چای سبز به طور قابل توجهی کلسترول کل را کاهش می دهد” [۶]. به طور خاص به نظر می رسد LDL را در مقابل HDL قرار می دهد. که اگر بخواهید نوع خاصی از کلسترول را هدف قرار دهید. یک تمایز مهم را باید در خاطر داشته باشید.

پیشنهاد کافیته به شما خوانندگان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی کافیته خرید محصولات زیر می باشد:

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.