دانستی ها, قهوه

قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیا

قهوه کلمبیا اصل

کلمبیا یکی از بزرگترین تولید کنندگان قهوه در جهان (یعنی رتبه سوم و ۹% قهوه جهان!) و همچنین لقب مرغوب ترین قهوه عربیکای جهان را دارد.

حرفه ای ها بیشتر برای اسپرسو نظرشان روی قهوه کلمبیا متمرکز شده، دلیل آن، این است که توانایی تحمل برشتگی های تیره و تلخی کمتر یکی از ویژگی های قهوه کلمبیاست.

قهوه در کلمبیا در محیط‌های مختلفی رشد می‌کند و شامل گونه‌های مختلفی است.

به همین دلیل نمی‌توان یک طعم خاص را برای این قهوه تعریف کرد.

ولی به طور میانگین طعم آن ملایم و متعادل است. غلظت و بدنه متوسط و نرمی دارد و میزان اسیدیته آن از متوسط تا زیاد متغیر است. و پس از نوشیدن قهوه روی زبان نمیماند.

  • ارتفاع و محل کشت: کوهستان فینکاس در ارتفاع  ۱۲۰۰ تا ۲۰۰۰ متر
  • نوع: Bourbon, Typica, Caturra, Tabi, Colombia, Maragogipe, Castillo
  • زمان برداشت: ماه دسامبر و آپریل
  • عطر و طعم: شیرین، کاکائویی، کاراملی، مرکباتی، فندقی
  • بدنه: متوسط و زیاد
  • میزان تولید سالانه:  ۱,۹۱۴,۰۰۰,۰۰۰ پوند در سال ۲۰۱۶ و رو به افزایش

دانه قهوه کلمبیا را از اینجا بخواهید.

طعم دقیق آن

طعم و عطر آن چیزی مانند عطر گل, مقدار ناچیزی میوه‌های استوایی, توت‌های قرمز, سیب, طعم شیرینی مثل شکلات, نیشکر و کارامل است، رایحه‌ی آن مثل میوه‌ها, مرکبات و مقدار کمی مثل ادویه‌هاست.

انواع قهوه های کلمبیا

مدلین، آرمنیا و منیزالس (Medellin, Armenia, Manizales)، سه نوع از مرغوب‌ترین انواع قهوه‌ی کلمبیاست که با اسم محل رویششان نامگذاری شده‌اند. این سه نوع قهوه‌ی کلمبیایی در بخش‌های مرکزی محل رویششان می‌رویند که اسیدیته‌ی آن‌ها نسبت به قهوه‌هایی که در بخش‌های شرقی‌تر می رویند بیشتر است، طعم بیشتری دارند و بدنه‌های آنها هم سنگین تر است. یکی از بهترین قهوه های کلمبیا، مدلین سوپریمو (Medellin Supremo) است.

بهترین روش تهیه و دم آوری قهوه‌ی کلمبیا:

اسپرسو: قهوه‌ی کلمبیا به عنوان میزان اسیدیته‌ی بالا و طعم ملایم شناخته می‌شود که این دو ویژگی آن را برای تهیه‌ی اسپرسو بسیار مناسب می‌کند. همچنین اسیدیته‌ی بالا برای نوشیدنی‌های اسپرسو با شیر مثل ماکیاتو یا کاپوچینو هم بسیار مناسب است.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.