دانستی ها, قهوه

قهوه کلمبیا چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

قهوه کلمبیا چیست؟ چه ویژگی هایی دارد؟

قهوه کلمبیا چیست

کشور کلمبیا یکی از کشورهای مهم قاره آمریکای جنوبی می باشد. شرایط آب و هوایی این کشور باعث شده بستر فوق العاده خوبی برای کشت درخت قهوه به وجود آید.

به حدی که ۱۲% از قهوه تولید شده در جهان متعلق به کشور کلمبیا می باشد. همچنین این کشور بعد از برزیل و ویتنام در رده سوم تولید قهوه در جهان قرار گرفته است.

تقریبا در سرتاسر کلمبیا قهوه کشت می شود، به همین دلیل مناطق کشت قهوه در کلمبیا به سه دسته اصلیه منطقه شمالی، منطقه مرکزی و منطقه جنوبی تقسیم می شود.

در  همه این مناطق قهوه عربیکا کشت می شود که مهمترین و مرغوب ترین آنها عبارتند از:

  • مدلین (medellin)
  • آرمنیا (Armenia)
  • منیزالس (Manizales)

ویژگی های قهوه کلمبیا

قهوه-کلمبیا در کافیته

همانطور که در بالا بیان کردیم کلمبیا فقط قهوه عربیکا تولید می کند. به همین دلیل قهوه عربیکای کلمبیا پرمصرف ترین نوع قهوه عربیکا می باشد.

برای رسیدن به چنین جایگاهی هم به مناطقی با آب و هوای پر باران که به نقطه انجماد نرسد نیاز است، و هم به پرورش باکیفیت و استاندارد قهوه.

کلمبیا تمام تمرکز خود را بر روی کشت و تولید مرغوب تر قهوه گذاشته است. برای این منظور بیشتر از نیروی انسانی استفاده می کند تا ماشین آلات.

درنتیجه قهوه ای که تولید می کند تنها یک طعم و عطر ندارد. این تفاوت طعم قهوه که آن را بسیار خاص و منحصربه فرد کرده است به دلیل ۳ منطقه پرورش قهوه متفاوت و تولید باکیفیت قهوه می باشد.

  • منطقه شمالی: قهوه ای با اسیدیته کم و طعم شکلاتی و آجیلی.
  • منطقه مرکزی: قهوه ای با اسیدیته متوسط و طعم گیاهی و میوه ای.
  • منطقه جنوبی: قهوه ای با اسیدیته زیاد و طعم قالب مرکبات.

و به طور کلی قهوه کلمبیا دارای اسیدیته زیاد و کافئین پایین می باشد. سبک است، بادی ملایم تا زیاد دارد، دانه قهوه دارای روغن بیشتری است و با درجه دارک برشته یا رست می شود.

قهوه های عربیکا بیشتر را در اینجا ببینید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.