دانستی ها

دمنوش گل گاوزبان

دم کردن گل گاو زبان

گل گاو زبان یکی از گیاهان دم کردنیه که این روزا معمولا توی اکثر خونه‌ها پیدا میشه. می دونین چرا؟ چون که به تازگی افراد برای درمان مشکلات و بیماری هاشون به درمان های گیاهی رو آوردن؛ بخاطر همین هم از گل گاو زبان استفاده می کنن. همونطور که می دونین، این گیاه علاوه بر طعم و عطر عالی، خواص دارویی و درمانی خیلی زیادی داره که باعث شده حتی تبدیل به جایگزین مناسبی برای چای بشه. از جمله خواص دارویی این گیاه میشه به افزایش آرامش، کاهش قند خون، درمان آسم و سرفه های مکرر، کاهش بیش فعالی، درمان مشکلات پوست، درمان مشکلات مو و خیلی موارد دیگه اشاره کرد.

بخاطر همین ممکنه شما هم به فکر خرید گل گاو زبان و استفاده از این دمنوش خوشمزه باشین. اما قبل از هر چیز باید با طرز دم کردن گل گاو زبان آشنا بشین. می پرسین چرا؟ چون که اگه این گیاه رو به درستی دم نکنین، نه تنها تاثیر مثبتی روی بدن نداره، بلکه حتی ممکنه طعمش هم بد بشه و نمی تونین اون رو بخورین. پس در ادامه با ما همراه باشین تا طرز تهیه دمنوش گل گاوزبان رو یاد بگیرین.

مسائل مهم برای دم کردن گل گاو زبان

گل گاو زبان خواص متعددی دارد.

شاید تا به حال بارها و بارها انواع گیاهان مثل چای رو دم کرده باشین. اما تا به حال از خوتون پرسیدین شاید تا به حال بارها و بارها انواع گیاهان مثل چای رو دم کرده باشین. اما تا به حال از خوتون پرسیدین گل گاوزبان را چگونه دم کنیم؟ می دونین که دم کردن چقدر توی طعم، رنگ و عطر دم کرده گل گاوزبان تاثیر داره. بخاطر همین هم ما اینجا بعضی از مسائلی که توی طرز تهیه گل گاو زبان خیلی مهمه رو براتون توضیح میدیم. از جمله این موارد باید به ظرف مورد نظر، نوع دم کردن و مقدار گل گاو زبان برای دم کردن اشاره کنیم.

گل گاو زبان رو توی چه ظرفی دم کنیم؟

افراد به طور کلی هر نوع دمنوشی رو توی قوری یا لیوان های مخصوص دم می کنن. حالا جالبه بدونین که جنس این ظروف توی خوب دم کشیدن این گیاه خیلی تاثیر داره. چون که مثلا اگه گل گاو زبان رو توی قوری چینی دم کنین، نسبت به ظروف دیگه عطر و طعم بهتری داره. شاید بخاطر همینه که همه ما حداقل یه دونه قوری چینی توی خونه هامون داریم.

البته دم کردن گل گاوزبان توی لیوان هم گزینه مناسبیه، اما باید دقت کنین که اگه این کار رو می-کنین، لیوان شما حتما در داشته باشه یا سرپوشی روی اون بزارین که به خوبی دم بکشه. تازه امروزه لیوان هایی توی بازار وجود داره که این قابلیت دم کردن رو دارن. پس با استفاده از اون ها دیگه نگران ظرفتون برای دم کردن این گیاه نباشین.

دمنوش گل گاو زبان عالیان سبز

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *