دانستی ها, متفرقه

خواص جداگانه چای میوه ای بر اعضای بدن

خواص چای میوه ای بر بدن

خواص جداگانه چای میوه ای بر اعضای بدن

۱. تاثیر چای و دمنوش میوه ای روی سیستم ایمنی بدن:

به طور کلی چای میوه ای ، دمنوش میوه ای یا چای به و سیب حاوی آنتی‌اکسیدان بوده ،به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند و توانایی آن برای مبارزه با بیماری‌ها و عفونت‌ها را افزایش می‌دهد.

همانطور که چای میوه ای به تقویت استقامت بدن کمک می‌کند . تحقیقات نشان داده‌اند که چای میوه ای حاوی کاتچین(یک نوع فنل و آنتی اکسیدان)است که به افزایش توانایی بدن برای سوزاندن چربی کمک می‌کنند که به معنی افزایش استقامت ماهیچه‌ای است.
یک فنجان از این چای در صبح زود،شما را سالم و پر انرژی نگه می‌دارد .

۲. سلامت گوارش

چای میوه ای علاوه بر اینکه به علت دارا بودن شیرینی طبیعی از نوشیدنی های دیگر حاوی شکر مفید تر و کم کالری تر است، به خاطر کمک به دستگاه گوارش در جذب مواد مفید برای بدن، سالم‌تر است . همچنین چای میوه ای جایگزین خوبی برای آب‌میوه های مصنوعی هست.
از دیگرخواص جداگانه چای میوه ای بر اعضای بدن این است که از فیبر رژیمی استفاده می‌کند که به جلوگیری از یبوست کمک کرده و این دمنوش برای افزایش حرکت روده کمک کرده و ملین خوبی است. فیبر رژیمی میوه علاوه بر بهبود عملکرد دستگاه گوارش برای بسیاری از بیماری های دستگاه گوارش از جمله بیماری‌های التهابی روده ، انواع مختلفی از سرطان‌های گوارشی و دیورتیکولیت مفید است.
یک نوشیدنی شیرین و خوب برای تمام طول سال که میتواند باعث رفع سردردهای ناشی از سیستم گوارش شود.

۳. سلامت قلبی:

میوه های موجود در این چای مانند سیب حاوی اثرات دارویی است که به حفظ سلامتی قلب کمک می‌کنند . مصرف منظم چای سیب به کاهش خطر سکته کمک می‌کند .

۴. سرطان

چای سیب به کاهش خطرات گسترش چند نوع سرطان مشهور دنیا که عبارتند از سرطان روده و سرطان ریه، کمک میکند.
همچنین چای میوه ای حاوی سیب به بیرون راندن سموم از سیستم گوارشی کمک می‌کند.
نوشیدن یک فنجان چای سیب در شب حتما توصیه میشود.

۵. کلسترول

از دیگر خواص جداگانه چای میوه ای بر اعضای بدن، نوشیدن روزانه یک فنجان چای میوه ای است که موجب کاهش کلسترول بدن و از بین بردن سموم بدن می شود. مصرف منظم در درمان کلسترول بد موثر است .

۶. بهداشت استخوان

چای میوه ای ، استخوان‌های شما را قوی نگه می‌دارد و خطر ورم مفاصل را کاهش می‌دهد . این امر عمدتا ً به دلیل مزایای بسیار بالای مواد فوتو شیمیایی موجود در دمنوش طبیعی میوه ای است که برای سلامتی استخوان ها خوب هستند.

۷. بهداشت چشم

دمنوش میوه ای سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است . نوشیدن منظم چای و دمنوش میوه ای به سلامت چشم کمک می‌کند و خطرات آب‌ مروارید را کاهش می‌دهد و از کور شدن جلوگیری می‌کند.

۸. تمرکز، حافظه

چای های میوه ای حاوی آمینو اسید ( طبیعی ) است که به بهبود حافظه و زمان واکنش کمک می‌کند . این کار به افزایش تمرکز نیز کمک میکند.

۹. کاهش وزن

چای میوه ای با استفاده از فنول های طبیعی اش،باعث کاهش وزن میشود. ترکیبات آنتی اکسیدانی چای میوه ای منجر به افزایش متابولیسم انرژی شده و فیبر موجود در آن عملکرد دستگاه گوارش را تقویت کرده و از روش های مختلفی در روند کاهش وزن موثر است.
از دمنوش میوه ای باید بجای نوشیدنی‌های قندی و یا نوشیدنی‌های دیگر استفاده شود . میتوانید برای نتیجه بهتر چای میوه ای ، از عسل نیز استفاده کنید.

۱۰. زیبایی پوست و مو

محتوای مواد معدنی چای میوه ای که حاوی میوه های سیب و به و گلابی هست، برای خون سازی مفید است. تنظیم خون رسانی به فولیکول های مو از طریق تقویت خون سازی و تنظیم گردش خون به رشد بهتر فولیکول های پوست و مو کمک می‌کند.
میوه به و سیب به دلیل خواص آن برای زیبایی و سلامت پوست و مو یکی از میوه های پیشنهادی برای خانم ها است. دمنوش میوه ای در طول دوران بارداری و حاملگی نیز فواید زیادی دارد زیرا که  دارای ویتامین بوده و  بر روی تهوع و استفراغ بارداری ( هیپرامزیس ) موثر است و لذا در بارداری به ویژه بین هفته ۶ تا ۱۴ بارداری

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.