دانستی ها, قهوه

آمار مصرف قهوه در جهان

آمار مصرف قهوه در جهان

اگر به‌طور متوسط هر هفته ۲۲۶ گرم قهوه مصرف می‌کنید، یعنی میزان مصرف قهوه شما به اندازه میانگین شهروندان فنلاندی است. طبق گزارش اطلس جهانی قهوه، مصرف سرانه قهوه در فنلاند بیشتر از هر کشور دیگری در جهان است. میانگین مصرف قهوه برای هر فنلاندی حدودا ۱۲ کیلوگرم در طول سال است. در نظر داشته باشید که وقتی به میانگین مصرف اشاره می‌کنیم، شامل تمام افراد یک کشور، حتی کسانی که اصلا قهوه نمی‌نوشند هم می‌شود؛ بنابراین میانگین مصرف قهوه در بین کسانی که قهوه می‌نوشند، کمی بالاتر از این عدد است.

فنلاند با اقتدار در صدر جدول مصرف قهوه قرار گرفته و دیگر همسایگانش هم جایگاه‌های بعدی را اشغال کرده‌اند. نروژ با میانگین مصرف ۱۰ کیلوگرم به ‌ازای هر شهروند، در رده دوم قرار گرفته است و سوئد با آمار ۸/۱۶ کیلوگرم برای هر نفر، در رده ششم.

در مجموع و در میان قاره‌ها، اروپا بیشترین سرانه مصرف قهوه را دارد و از ۲۵ کشوری که در صدر لیست قرار گرفته‌اند، تنها ۴ کشور کانادا، برزیل، لبنان و ایالات متحده آمریکا متعلق به دیگر قاره‌ها هستند. ایالات متحده آمریکا هم با سرانه مصرف ۴/۲ کیلوگرم، در جایگاه بیست و پنجم قرار گرفته است.

اگر از میزان مصرف قهوه در اروپا آگاه باشید، تاثیرات این نوشیدنی محبوب بر فرهنگ و زندگی روزمره اروپایی‌ها را بهتر درک خواهید کرد. برای مثال، در فنلاند، اتحادیه‌های کارگری وقت استراحت جهت نوشیدن قهوه را به ‌عنوان قانون تصویب کرده‌اند. یا در نروژ، نوشیدنی بر پایه قهوه مخصوص خودشان را به نام کاراسک دارند. همچنین در سوئد و هلند، سنت‌هایی جهت نوشیدن قهوه وجود دارد که بسیار شبیه به آداب و رسوم مردم بریتانیا برای نوشیدن چای است.

لیست کشورهایی که بیشترین آمار مصرف قهوه در جهان ، به شرح زیر است:

۱) فنلاند
۲) نروژ
۳) ایسلند
۴) دانمارک
۵) هلند
۶) سوئد
۷) سوئیس
۸) بلژیک
۹) لوکزامبورگ
۱۰) کانادا
۱۱) بوسنی
۱۲) اتریش
۱۳) ایتالیا
۱۴) برزیل
۱۵) اسلوونی
۱۶) آلمان
۱۷) یونان
۱۸) فرانسه
۱۹) کرواسی
۲۰) قبرس
۲۱) لبنان
۲۲) استونی
۲۳) اسپانیا
۲۴) پرتغال
۲۵) ایالات متحده آمریکا

قهوه خوب را در کافیته امتحان کنید و برای همیشه همراه شوید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.